IAAF muutis plaane: Doha MMile pääseb senise kvalifikatsioonisüsteemi alusel

Rahvusvaheline Kergejõustikuliit IAAF otsustas muuta 2019. aasta maailmameistrivõistluste kvalifikatsioonisüsteemi. Suve lõpul avalikustas IAAF uue reitingusüsteemi, mis pidi olema aluseks ka MMile pääsemiseks, ent nüüd otsustati naasta seni kehtinud kvalifikatsioonisüsteemi juurde.

Uue süsteemi kasutusele võtmine peatati ajutiselt, sest reitingusüsteem pole IAAFi hinnangul erinevate maailma regioonide sportlaste jaoks võrdne. 

IAAFi nõukogu otsustas, et uus reitingusüsteem pannakse uuel hooajal testversioonina tööle, et sportlased saaksid sellega tutvuda enne, kui reitingu alusel tiitlivõistlustele osalema pääseb.

“Usume, et reitingusüsteem on sportlaste jaoks tiitlivõistlustele kvalifitseerumiseks tulevikus parim viis. Muutuste juurutamine võtab aga aega ja tahame, et see oleks kõigi osapoolte jaoks arusaadav. Seetõttu tahamegi anda võimaluse reitingusüsteemiga tutvumiseks,” ütles IAAFi president Sebastian Coe.

Seega on Doha MMile võimalik pääseda neljal viisil:

– täites ettenähtud perioodil kvalifikatsiooninormi

– võites maailmajao meistrivõistlused (v.a. maraton)

– wild cardiga (valitsevad maailmameistrid, 2019. aasta Teemantliiga võitja, IAAF Hammer Throw Challenge´i, Race Walk Challenge´i ja Combined Events Challenge´i liidrid). Igast riigist võib wild cardi saada üks sportlane ala kohta.

– olles IAAFi reitingutabeli tipus kvalifikatsiooniperioodi sees (v.a. 10000m jooks, maraton ja käimine)

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST