I Run Clean – Õppeprogramm

2020. aasta jaanuarist käivitus Erasmus+ programmi raames projekt „I run clean“, mille eesmärgiks on arendada antidopingu haridust keskendudes kergejõustikule. Sellest aastanumbrist alates on kohustuslik kõigil U18, U20, U23 ja täiskasvanud sportlastel õppeprogramm läbida, kes soovivad võistelda Eesti meistrivõistlustel ja Balti meistrivõistlustel.

Õppeprogrammi on võimalik teha SIIN

Interaktiivne „Spordin puhtalt™“ programm koosneb kaheksast osast ja algab peatükiga „Väärtused ja otsuse langetamine“ ning põhjaliku teadmistebaasiga, mis sisaldab reegleid, protseduure ja muud informatsiooni, mida nad vajavad, et mõista oma vastutust ja rolli dopinguvastases võitluses.

Projekti partnerid on kergejõustikuliidud Bulgaariast, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Itaaliast, Hispaaniast ja Eestist, projekti mõju mõõdavad teadurid Milano ja Rooma ülikoolidest.

I RUN CLEAN™ on Euroopa Kergejõustikuliidu anti-dopingu teemaline õppeprogramm. See tipptasemel e-õppe keskkond aitab sportlastel olla teadlikumad ja käituda vastavalt reeglitele dopinguvastases võitluses. Läbides e-õppe programmi saab sportlane sertifikaadi, mis kehtib 2 aastat. Sertifikaadi olemasolu on vajalik, et osaleda ükskõik millise vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel alates 01.01.2020.