Heti Väät võitis noorte olümpiafestivalil hõbemedali!

Foto: EOK

Slovakkias Banska Bystricas toimuval Euroopa noorte olümpiafestivalil võitis Heti Väät odaviskes hõbemedali.

Hõbemedali tõi meie sportlasele viiendal katsel visatud 49.95. Võit läks põhjanaabritele Soome, Rebecca Nelimarkka võidutulemus oli 51.69.

„Ei oodanud üldse, et sellise tulemusega saan medalile. Olin terve võistluse väga närvis, kuid olen nüüd üliõnnelik,“ ütles Audentese spordiklubis treeniv Väät EOK pressiteates.

Finaalvõistluse kaks esimest katset läksid eestlannal aia taha. Vahetult enne kolmandat viset hakkas odaviske mõõtesüsteem streikima ning Väät pidi oma kolmandat katset pikalt ootama. „Olin väga-väga närvis, kartsin, et kui liiga kaua ootan, lähen külmaks ja tunne kaob ära. Õnneks võtsin jõu kokku ning sain tulemuse kirja,“ kirjeldas kolmandal katsel 45.47 visanud Väät.

Hõbemedali toonud vise 49.95 sündis viiendal katsel. „Medalis olin kindel alles siis kui viimasel katsel mõned tüdrukud viskasid minust vähem, enne ei julgenud väga rõõmustama hakata,“ selgitas ta. Seejuures oli Väät noorte olümpiafestivalil oma isikliku treeneri, isa Heiko Väädita. „Olime isaga terve võistluse aja läbi meie koondise treeneri Romet Mihkelsi ühenduses. Väga ilusti saime isegi hakkama!“