Heitjate seeriavõistluse IV etapp

Foto: Romāns Kokšarovs

Kolmapäeval, 18. augustil toimus Audentese staadionil heitjate seeriavõistluse IV etapp. Säravaima tulemuse eest hoolitses Jander Heil, kes viis isikliku rekordi 19 meetri ja 81 sentimeetri peale.

Eesti meistrivõistlustel tubli rekordiparandusega Eesti kõigi aegade edetabelis seitsmendaks kerkinud Jander Heil lisas eile Audentese staadionil oma rekordile 11 sentimeetrit lisaks. Heili senine parim tulemus oli 9. augustil Kadrioru staadionil Eesti meistrivõistlustel tõugatud 19.70.

“Täna oli oluliselt parem seeria. Ma alustasin kohe julgemalt ja tehniliselt paremini. Hooaja eesmärk oli 20 meetrit ületada, täna ma seda veel täitnud ei ole ja tuleb loota järgmistele võistlustele,” kommenteeris Heil ERR-ile.

Naiste kuulitõuke võitis 13.70-ga Gertu Küttmann, teine oli Kati Ojaloo 12.91 ja kolmas Emely Karhu 12.52-ga

Naiste kettaheites viis Kätlin Tõllasson Eesti hooaja tippmargi 55.37-ni. Teine oli 48.38-ga Hanna-Maria Kupper ja kolmas Gertu Küttmann 39.79-ga. Aprillis põlveoperatsioonil käinud Tõllasson tegi esimese võistluse alles kümme päeva tagasi Eesti meistriks tulles.

“Põlv peab vastu. Saan heita, saan võistelda ja mul on selle üle ainult hea meel. Iga võistlus annab enesekindlust juurde ja ma loodan, et see läheb aina edasi. Siis ma olen äkki selle hooaja lõpuks oma varasema taseme juures tagasi,” loodab Tõllasson.

Meeste kettaheite võitis Martin Kupper oma hooaja parimast üheksa sentimeetrit kehvema tulemusega 61.73.

Naiste odaviske võitis uue isikliku rekordi ja Eesti kõigi aegade 7. tulemusega Mirell Luik. Neiu viskas kuuendal katsel 600 grammise oda 55 meetri ja 71 sentimeetri kaugusele.

Meeste vasaraheite võitis 68.01-ga Adam Kelly, teine Adam Tankler 64.70 ja kolmas Indrek Teras 56.13-ga

Naiste neljakilose raudmuna heitis kõige kaugemale Kati Ojaloo, võidutses tulemusega 66.32. Teine oli 52.25 Gertu Küttmann ja kolmas Annika Emily Kelly 52.07-ga.

Jander Heil 19.81

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST