Hausenberg ja Piirimäe pääsesid Nanjingis A-finaali

Kaugushüppes viis Hans-Christian Hausenbergi A-finaali 7.33-meetrine hüpe, kuulitõukaja Kert Piirimäe pääses A-finaali 19.36-meetrise kuulikaarega.

Täna tegid esimesed võistlused nendel mängudel meie kergejõustiklased. Noorte suveolümpial toimuvad kergejõustikuvõistlused tavapärasest erinevate reeglite järgi. Ühelgi alal kvalifikatsiooninormi ei ole ning kvalifikatsioonis esikaheksasse tulnud sportlased pääsevad A-finaali, järgmised B-finaali jne. A-finaali pääsenud sportlased jagavad omavahel kohad 1-8. Väljakualadel, v.a teivas- ja kõrgushüppes, on kõigil osalejatel kolme katse asemel neli ja seda ka finaalis.

Hans-Christian Hausenbergi 7.33 meetri kaugusele kandunud hüpe tagas talle kvalifikatsioonivõistlusel 2. koha ja edasipääsu pühapäevasesse A-finaali. „Tegin oma tulemuse ära, kuid see pakk on minu jaoks ebamugav, ei põrka,“ ütles Hausenberg pärast kvalifikatsiooni. Hausenbergi tänane seeria: 6.90-7.33-7.24-x.

Kuulitõukaja Kert Piirimäe sai neljast katsest pikimal kirja tulemuse 19.36 meetrit, mis kvalifikatsioonivõistluse pingereas andis 5. koha ja pääsu A-finaali. „Eks see selline keskmine trennitulemus oli. Täna sain alles esimest korda selle staadioni ringis tõugata. Ring oli harjumatult libe, keerasin kehaga üle ja sellepärast ka selline tulemus,“ ütles Piirimäe. Tema tänane seeria: 18.98-18.55-19.36-x.

Vasaraheitja Georg Kaspar Räni vasar lendas parimal katsel 67.96 meetrit, mis andis 11. koha ja seega võistleb Räni pühapäeval B-finaalis kohtadele 9-15.

Kuulitõukaja Valeria Radajeva ei suutnud oma võimeid täiel määral realiseerida – neljast katsest sai ta tulemuse kirja kahel, parimaks jäänud 13.31 andis 15 võistleja seas viimase koha. B-finaalis võistleb tema samuti kohtade eest 9-15.

Teivashüppaja Sander Moldau kvalifikatsioonivõistlus algab reedel, 22. augustil kell 14.00.

Noorte OM-ilt saab otseülekandeid jälgida alade kaupa Olympic TV kaudu nii veebis (http://nanjing.ovp.olympic.tv/) kui ka mobiilis (nii Android kui ka iOS seadmetel). Aladelt, kus Eesti sportlased võistlevad, ei tehta otseülekannet vaid jalgratta- ja purjetamisvõistlustelt.

Eesti Olümpiakomitee on Eesti spordi katusorganisatsioon. EOK tagab tippsportlaste ettevalmistuse ja osalemise rahvusvahelistel tiitlivõistlustel, viib ellu noorsportlastele suunatud järelkasvuprogramme ning suurendab positiivsete eeskujude kaudu ka liikumisharrastuse kandepinda. EOK tegevust finantseeritakse suures osas ettevõtete sponsortoetuste abil. EOK sponsorid on Elion Ettevõtted, EMT, ERGO, Ilves Extra, JCDecaux, Monton, NIKE, Olympic Casino Eesti, Paf Grupp, Silberauto.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST