Hansarent toetab ambitsioonikat kergejõustiklast Priit Ausi

Eesti autorendiettevõte Hansarent asus toetama kergejõustiklast Priit Ausi, kelle eesmärk on purustada 44 aastat püsinud Eesti rekord 3000m takistusjooksus ning täita Rio olümpianorm.

„Priidus paistab silma tema erakordne sihi- ja meelekindlus. Seetõttu oleme ka ise kindlad, et ta suudab endale seatud kõrged sihid saavutada ning tahame omalt poolt olla talle sellel teekonnal toeks,“ ütles Hansarendi juhatuse liige Argo Rebane.

3000 meetri takistusjooksja Priit Aus on võtnud eesmärgiks täita Brasiilias Rio de Janeiros toimuvate suveolümpiamängude norm. Normi täitmiseks tuleb Ausil püstitada uus Eesti rekord, mida ambitsioonikas sportlane sugugi võimatuks ei pea. Senine Eesti rekord, mis kuulub Ilmar Ruusile aastast 1971, on 8.29,6. Aus võitis 2014. aasta Eesti meistrivõistlustel kuldmedali ajaga 8.50,51 ning ongi seadnud järgmiseks eesmärgiks uue Eesti rekordi püstitamise ja olümpiamängud.

Oma eesmärkide saavutamiseks on Aus suure osa oma ajast treeninud välislaagrites, peamiselt Portugalis ja Keenias. Just Keenia treeninglaagrit peab Aus ettevalmistaval perioodil tähtsaks, kuna näeb kõrgmäestikus – ligi 2400 meetri kõrgusel merepinnast – raskendatud tingimustes harjutamisel olulist arenguvaru.

„Kogedes omal nahal sealseid keskkonnafaktoreid, mis oluliselt mõjutavad organismi talitlust ning kehalist töövõimet, veendusin üha enam, kui paljust ma siiani ilma olin jäänud ning miks just Iteni nimetatakse kohaks, kus sünnivad meistrid. Nähes enda kõrval kõrgete eesmärkide nimel sihikindlalt treenimas maailma parimaid kesk- ja pikamaajooksjaid, suureneb endalgi motivatsioon ja tahtmine saavutada suuri eesmärke,“ rääkis Aus.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST