Hans-Christian Hausenberg alistas 34 aasta vanuse TV 10 Olümpiastarti mitmevõistluse rekordi

12. ja 13. juunil toimusid Kose staadionil TV 10 Olümpiastarti 41. hooaja finaalvõistlused, kus poiste vanemas vanuserühmas püstitas 13-aastane Hans-Christian Hausenberg Tartu Karlova Gümnaasiumist sarja rekordi 9-võistluses, ületades nii 34 aasta eest Valter Külveti püstitatud rekordsumma koguni 195 punktiga.
Hans-Christian Hausenbergi üksikalade tulemused: 60 m 7,53; kaugushüpe 6.48; kuulitõuge 13.09; kõrgushüpe 1.68; kettaheide 44.21; 60 m tj 8,72; teivashüpe 4.22; pallivise 72.58; 1000 m jooks 3.15,41. Kokku 9501 punkti. Võitja treener on Karin Hausenberg.

Poiste vanemas vanuserühmas saavutas teise koha 8479 punktiga Martin Moldau Rakvere Reaalgümnaasiumist ning kolmas oli 7385 punktiga Tormi Niits Orissaare Gümnaasiumist.

Tüdrukute vanemas vanuserühmas viis 8-võistluse võidu koju Koeru Keskkooli õpilane Johanna Ilves, kes kogus 6691 punkti, teiseks tuli individuaalvõistleja Valeria Radajeva Läänemere Gümnaasiumist 6488 punktiga ning kolmanda koha sai Viljandi Paalalinna Gümnaasiumi esindaja Marit Tõnisson 6095 punktiga.

Poiste noorema vanuserühma 9-võistluse võitis individuaalvõistleja Enn Robert Kinnas August Kitzbergi nimelisest Gümnaasiumist 5672 puntiga, teiseks tuli Pärnu Ühisgümnaasiumi õpilane Martin Lepaste 5311 punktiga ning kolmandaks Tõrva Gümnaasiumi individuaalvõistleja Karl-Kevin Kalmus 5024 punktiga.

Tüdrukute nooremas vanuserühmas osutus 6-võistluse parimaks individuaalvõistleja Kaili NurkLeisi Keskkoolist, kes kogus 4595 punkti, teise kohaga sõitis koju Viljandi Paalalinna Gümnaasiumi õpilane Emilia Palgi 4492 punktiga ning kolmandaks tuli individuaalvõistleja Helin Toom Kõpu Põhikoolist 4424 punktiga.

Suurte koolide arvestuses võitis Rakvere Reaalgümnaasium, teise koha sai Viljandi Paalalinna Gümnaasium ning kolmandaks tuli Saaremaa Ühisgümnaasiumi võistkond.
Väikeste koolide arvestuses tuli võitjaks Koeru Keskkool, eelmise aasta võitja Orissaare Gümnaasium oli tänavu teine ning kolmandaks tuli esmakordselt sarjas osalenud Osula Põhikooli ja Sõmerpalu Põhikooli koondvõistkond.

Erisaade TV 10 Olümpiastarti finaalvõistlusest Kose staadionil on ETV eetris laupäeval, 16. juunil kl 17:45, kordus 19. juunil kl 13:40.

TV 10 Olümpiastarti võistlussarja peasponsor on Elion, toetajad Nike, Acme, Konsum, VivaSport, Skypark, Kalev, Sportland, Orbit, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Olümpiakomitee.

Suurte koolide arvestuses võitis Rakvere Reaalgümnaasium

Väikeste koolide esikolmik: Orissaare Gümnaasium (II), Koeru Keskkool (I), Osula Põhikool/Sõmerpalu Põhikool (III)

Poiste noorema vanuserühma esikolmik: Martin Lepaste (II), Enn Robert Kinnas (I), Karl-Kevin Kalmus (III)

Poiste vanema vanuserühma esikolmik: Martin Moldau (II), Hans-Christian Hausenberg (I), Tormi Niits (III)

Tüdrukute noorema vanuserühma esikolmik: Emilia Palgi (II), Kaili Nurk (I), Helin Toom (III)

Tüdrukute vanema vanuserühma võitjad: Valeria Radajeva (II), Johanna Ilves (I), Marit Tõnisson (III)