Hambidge ja Pohlak võitsid noorte olümpial hõbemedalid!

Slovakkias Banska Bystricas toimuval Euroopa noorte olümpiafestivalil võitis Eesti koondis veel kaks hõbemedalit. Teise koha said nii seitsmevõistleja Viola Hambidge kui teivashüppaja Karl Kristjan Pohlak.

Avapäeva järel neljandal kohal olnud 16-aastane Viola Hambidge kogus lõpuks 5383 punkti. Isiklikule rekordile jäi ta siiski 89 punktiga alla. „Need kaks päeva olid nagu Ameerika mäed. Ei alanud nii nagu ma tahtsin, aga järgmised alad läksid paremini. Teadsin, et olen võimeline kolmandaks tulema, aga teist kohta ei oleks osanud oodata,“ ütles Romet Mihkelsi õpilane.

16-aastane Karl Kristjan Pohlak võitis hõbemedali teivashüppes tulemusega 4.90. Ta proovis ka korra kõrgust 4.95 ja tegi ka kaks katset kõrgusel 5 meetrit, kuid need jäid tal ületamatuks. Lõpuks jagas Pohlak hõbemedalit kreeklase Pavlos Kriarasega, kes ületas samuti 4.90.

„Lootus medalile oli, aga pigem arvasin kolmandat kohta, kui vaadata teiste isiklikke rekordeid ja enda varasemaid võistlusi. Ülimalt edukas võistlus – 15 sentimeetriga isiklik rekord,“ ütles Pohlak. Kuigi Banska Bystricas on olnud kuumalaine, hakkas teivashüppe ajal tibutama. „Vihmasadu mind eriti ei mõjutanud. Natuke sabistas, aga olin selleks valmistunud,“ lisas võistluse ajal olümpiavõitja Erki Noolelt näpunäiteid saanud Pohlak.

Esikümnekohti võideti kergejõustikus veelgi. Ron Sebastian Puiestee oli kaugushüppes tulemusega 6.54 kuues, Benjamin Rannik kettaheites nii teisel kui kolmandal katsel heidetud 49.95-ga kaheksas. Naiste Väike-Rootsi teatejooksus said Maia Toomsalu, Miia Ott, Livia Filipozzi ja Hedi Andre oma eeljooksus ajaga 2.16,61 kolmanda koha, paraku see edasi ei viinud. Kõrgushüppes jäi vigastusega võidelnud Valeria Smirnovale kirja 1.65 ning ta sai 11. koha.

Eestlaste võistlused Euroopa noorte olümpiafestivalil on sellega lõppenud. Kokku võitis Eesti koondis kolm medalit.

Veel meie kergejõustiklaste tulemusi:

Steven Leppoja sai olümpiafestivali 110 m tõkkejooksu finaalis neljanda koha, joostes aja 13,98. „Olen natuke pettunud, sest tahtsin medali eest võidelda,“ ütles Leppoja.

Maia Toomsalu jooksis 110 meetrit tõkkeid ajaga 14,99 ning eeljooksust edasi ei pääsenud.

Naiste 100 meetri finaalis sai Miia Ott ajaga 12.18 seitsmenda koha. „Vanaemal oli eile sünnipäev ja mõtlesin, et tahaks talle hea sünnipäevakingi teha ning jõuda 100 meetris  TOP10 sekka. Nii juhtuski,“ ütles Ott. 200 meetri poolfinaalis sai Ott kirja aja 25.48, mis andis kokkuvõttes 12. koha.

„Miia saab siit väga-väga hea kogemuse. Ta kordas eeljooksu aega 12,18. Arusaadav, et 200 meetri jooksust on tal jalg väsinud, aga ta on väga tubli,“ ütles Oti treener Urmas Põldre.

Kolmikhüppaja Ruth Mary Onga sai kolmikhüppes kirja 11.55 ning lõppvõistlusele ei pääsenud.

Andreas Kase sai 100 meetri finaalis neljanda koha läbides distantsi uue isikliku rekordiga 10.80. „Start oli hea, lõpus tõmbasin õla täiega ette, et saaks parema koha. Kolmas koht pole praeguse taseme suhtes väga ebarealistlik, aga olen selle tulemuse üle rõõmus. Oli väga tore võistelda Euroopa tippudega,“ rõõmustas Kase.