Haamer sai noorte olümpial 4., Tugi 6. koha

Buenos Aireses toimuvatel noorte olümpiamängudel jäi teivashüppaja Eerik Haamer pingelises lõppmängus kõrges konkurentsis neljandaks, odaviskaja Gedly Tugi sai kuuenda koha ning sprinterid Ken-Mark Minkovski ja Ann Marii Kivikas 200m distantsil vastavalt 14. ja 15. koha. Ühtlasi oli see kergejõustiklaste jaoks noorte olümpiamängude viimane võistluspäev.

Teivashüppevõistlust alustas Eerik Haamer tänu laupäeval hüpatud Eesti U18 rekordile 5.15 teiselt positsioonilt – nimelt peetakse noorte OM-il kergejõustikuvõistlused kõigil aladel kahe etapina, kus osalevad kõik sportlased ning lõppkohad selguvad kahe võistluspäeva tulemuste summeerimisel. 17-aastane Haamer hüppas lõppvõistlusel küll 5.12, kuid uut rahvusrekordit eeldanud 5.17 jäi alistamatuks. Väga kõva võistluse tegid aga esimese päeva kolmanda ja neljandana lõpetanud konkurendid, kes püstitasid isiklikud rekordid – prantslane Baptise Thiery, kes esimesel etapil sai kirja 5.05, hüppas lõppvõistlusel koguni 5.32, ja jaapanlane Kazuki Furusawa, kellel esimesest päevast 5.10, ületas 5.22. Avapäeval kõrgusega 5.20 juhtima läinud venelane Dmitriy Kachanov leppis teisel etapil 5.12-ga. Kahe päeva tulemusi summeerides tuli noorte olümpiavõitjaks Thiery, teiseks Furusawa, kolmandaks Kachanov ning Haamrile jäi neljas koht. Nende nelja selja taha jäänud võistlejad enam 5 meetrit ületada ei suutnud.

Haamri treener Jarko Koort tunnistas, et neljas koht on valus. „Teised hüppasid hästi, piir tuli ette ja enda nö valuläve tuli kombata olukorras, kus kaalul oli medal. Eeriku mõlema võistluse tulemused 5.15 ja 5.12 on paremad kui senine isiklik ja senine Eesti U18 rekord, nii et oma hüppas ära, aga koht jääb loomulikult kripeldama,“ ütles Koort.

Odaviskaja Gedly Tugi ületas keerulistes tuuleoludes – tugev tuul oli kord vastu, kord tagant – kolmandal katsel 52.60, mis oli päeva seitsmes tulemus. Laupäevasest esimesest voorust oli tal kirjas 52.65 – tolle päeva kuues tulemus. Kokku andsid kahe võistlusvooru tulemused 17-aastasele Tugile noorte olümpiamängude 6. koha. Võitis mõlemal päeval ainsana 60 meetri joone ületanud kreeklanna Elina Tzengko, kes esimeses voorus viskas 63.34 ja teises 61.74. Tugi jäi kohaga rahule, aga oleks soovinud tehniliselt paremini visata. “Visked olid halvad, aga tulemus ei olnud kõige halvem,” ütles Tugi.

Ken-Mark Minkovski jooksis 200m A-finaalis aja 21,70. Kuigi see jäi Minkovskile laupäeval esimeses võistlusvoorus kaheksanda positsiooni toonud ajale alla vaid ühe sajandikuga, olid taganttuulega jooksud niivõrd kiiremad, et kahe päeva kokkuvõttes sai Eesti sportlasele kirja 14. koha. „Alguses “vajusin läbi” esimesel kolmel sammul ja ei olnud ladus jooks,“ nentis Minkovski pärast tänast jooksu ise. Võitjaks krooniti Katari jooksja Abdelaziz Mohamed, kes võitis mõlemad jooksud uute isiklike rekorditega 21,10 ja 20,68.

Ann Marii Kivikas püstitas tänases 200m jooksus isikliku rekordi 24,53 (senine 24,70). Arvestades ka esimese jooksuvooru tulemust 25,43 teenis Kivikas 15. koha. „Nii jooksu kui ajaga olen rahul, aga kogu aeg oleks võinud parem olla. Ilmselt läks esimene jooks sisseelamiseks ja alles teine õnnestus,“ arvas Kivikas. Võit läks Islandi jooksjale Gudbjorg Jona Bjarnadottirile, kelle ajad kahes jooksus olid vastavalt 23,55 ja 23,47.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST