Gerd Kanter valiti EOK sportlaskomisjoni liikmeks

EOK sportlaskomisjon jätkab kaheksa liikmelisena

Täna valiti KUMU kunstimuuseumis järgmiseks neljaks aastaks uus EOK sportlaskomisjoni koosseis. Kokku oli üles seatud 14 sportlase kandidatuur, kellest osutus vallituks kaheksa.

Sportlaskomisjoni koosseis:

Allar Raja (Eesti Sõudeliit)

Gerd Kanter ( Eesti Kergejõustikuliit)

Johanna Allik ( Eesti Uisuliit)

Karl-Martin Rammo ( Eesti Jahtklubide Liit)

Keit Jaanimägi ( Eesti Paraolümpiakomitee).

Kert Toobal (Eesti Võrkpalli Föderatsioon)

Ott Kiivikas (Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liit)

Raio Piiroja ( Eesti Jalgpalli Liit)

Valimistel osales 17 erinevat spordialaliitu esindavat sportlast, kellest igaüks sai anda oma toetushääle seitsmele kandidaadile.
Sportlaskomisjoni uus esimees valitakse komisjoni liikmete endi seast esimesel korralisel koosolekul, mis toimub 04. aprillil.
Sportlaskomisjoni esimees kuulub ex-officio EOK täitevkomitee koosseisu. Lisaks peab sportlaskomisjon olema esindatud EOK esindajatekogus kahe endi poolt valitud hääleõigusliku liikmega.

Sportlaskomisjoni valitakse neljaks aastaks tegevsportlased, kes on viimase nelja aasta jooksul kuulunud Eesti koondvõistkonna koosseisu. Komisjoni kuulub sõltuvalt valimistulemustest 5-9 liiget. Rohkem kui pooled sportlaskomisjoni kuuluvatest sportlastest peavad esindama OM programmi kuuluvaid spordialasid. Esindatud peavad olema nii suvealade kui talialad ja võistkondlikud sportmängud ning komisjoni peab kuuluma nii nais- kui meessportlasi.

EOK Sportlaskomisjon on EOK juurde loodud vastavalt Rahvusvahelise Olümpiakomitee poolt kinnitatud sportlaskomisjonide moodustamise nõuetele. Komisjoni eesmärgiks on sportlaste huvide esindamine ja nende seisukohtade ning soovituste esitamine EOK-le, samuti ettepanekute tegemine kohtunike esitamisel Rahvusvahelisse Spordiarbitraaži Kohtusse. Komisjon tegeleb aktiivselt ausa mängu vaimus tegutsevate sportlaste õiguste kaitsmisega ning neile suunatud projektide algatamisega. Komisjon loob ja hoiab sidemeid Rahvusvahelise Olümpiakomitee ning Euroopa Olümpiakomitee sportlaskomisjoniga.

Eesti spordi katusorganisatsioonina seisab Eesti Olümpiakomitee ausa mängu põhimõtete ja olümpiaväärtuste eest. EOK tagab tippsportlaste ettevalmistuse ja osalemise tiitlivõistlustel, viib ellu noorsportlastele suunatud järelkasvuprogramme ning suurendab positiivsete eeskujude kaudu liikumisharrastuse kandepinda. EOK tööd toetavad suures osas Eesti ettevõtted. EOK sponsorid on Telia, ERGO, Ilves Extra, JCDecaux, Monton, NIKE, Olympic Casino, Paf, Silberauto.

Lisainfo:
Siim Sukles
Eesti Olümpiakomitee
peasekretär
Tel: 503 4978
E-post: siim@eok.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST