Gerd Kanter on septembrikuu Euroopa parima kergejõustiklase nominent!

Võimsa hooaja lõpu teinud olümpiavõitja Gerd Kanter kandideerib Euroopa septembrikuu kergejõustiklase (Athlete of the Month) tiitlile. Kanter võttis võidu Marokos toimunud kontinentide karikavõistlustel ja heitis 24. septembril Pärnus toimunud võistlusel hooaja parima tulemuse – 66.28.

Kokku kandideerib septembrikuu meeskergejõustiklase tiitlile 12 meest, teiste seas ka näiteks olümpiavõitjad Renaud Lavillenie (teivashüpe) ja Bogdan Bondarenko (kõrgushüpe) ning 400m tõkkejooksu Euroopa meister Kariem Hussein.

Hääletada saab Euroopa Kergejõustikuliidu Facebooki lehel kuni 17. oktoobri keskpäevani (hääletamiseks on vajalik Facebooki konto).
https://www.facebook.com/EuropeanAthletics/app_651633448222375

Kuu parimat naiskergejõustiklast saab valida siin – https://www.facebook.com/EuropeanAthletics/app_678831902148449

Hääletamine on jagatud kolme kategooriasse – fännid, meedia ja ekspert-statistikud. Iga kategooria moodustab 33,3% kogutulemusest. Näiteks – iga kategooria võitja saab 10 punkti, teine 9 punkti jne. Ning sportlane, kellel on kolme kategooria kokkuvõttes kõige rohkem punkte, on võitja. Juhul, kui mitu sportlast jääb esikohta jagama, siis on otsustav hääl Euroopa Kergejõustikuliidu presidendil Hansjörg Wirzil.