Gerd Kanter kandideerib ROK sportlaskomisjoni

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) teatas, et 2016. a Rio olümpiamängude ajal toimuvate ROK sportlaskomisjoni valimistel kandideerib vabanevale neljale kohale 24 sportlast. Teiste seas läbis edukalt eelvaliku sõela ja jõudis Rio olümpiamängudel komisjoni liikmeks kandideeriva 24 sportlase hulka ka Eesti kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter. Kokku kuulub ROK sportlaskomisjoni 12 liiget. Sportlaskomisjoni liikme volitused kestavad 8 aastat.

Gerd Kanter

„Sport on olnud mu elu ja kirg viimased 20 aastat, mille jooksul on mul olnud au võistelda kolmedel olümpiamängudel ja võita neilt kaks medalit. Minu võidetud medalite taga on suur hulk kogemusi, mida ma soovin edasi anda ja jagada. Läbi tegevuse ROK sportlaskomisjonis oleks võimalus anda panus spordi arengusse sportlase jaoks kõrgeimal võimalikul tasemel. Sportlaskomisjoni liikmeks valimise korral tegutsen selle nimel, et sõltumata spordialast kõik sportlased oleksid koheldud ja toetatud võrdselt. Olümpialiikumise ja spordi propageerimisel seisan jätkuvalt puhta ja ausa spordi eest.“

Kandidaatide nimekirjas on esindatud kõik mandrid, 14 riiki ja 14 spordiala. Kandideerimas on võrdne arv mehi ja naisi, kellest 15 kandidaati on ühtekokku võitnud 33 olümpiamedalit ja neist 11 kuldset.
Spordialade lõikes jagunevad kandidaadid järgmiselt: kergejõustik – 5, purjetamine – 4, ujumine – 2, laskmine – 2, lauatennis – 2, sulgpall, korvpall, kanuu, jalgrattasõit, vehklemine, moodne viievõistlus, taekwondo, maadluses – 1.

Sportlaskomisjoni liikmete valimisel saavad osaleda kõik 2016. a Rio mängudel osalevad sportlased.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST