Gedly Tugi võitis U23 EM-il hõbemedali!

Täna lõppenud U23 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel tõi Gedly Tugi Eesti koondisele teise medali tulles odaviskes hõbemedalile.

Tugile tõi hõbemedali neljandas voorus visatud tulemus 57.62. Euroopa meistriks krooniti kreeklanna Elina Tzengko, kelle võidutulemus oli 60.73. Kolmanda koha sai kodupubliku ees võistelnud soomlanna Anni-Linnea Alanen tulemusega 56.67.

Lisaks kahele medalile saavutasid Eesti sportlased ka kaks kõrget viiendat kohta.

Marleen Mülla sai teivashüppes viienda koha tulemusega 4.30. Mülla tegi ka kaks katset kõrgusel 4.40 ja ühe katse kõrgusel 4.45, kuid kahjuks need kõrgused sel korral ei alistunud.

Rasmus Roosleht tuli kümnevõistluses samuti viiendaks ning ületas esmakordselt 8000 punkti piiri, saades kirja 8010 punkti.
Üksikalade tulemused: 10.86 / 6.78 / 15.61 / 1.97 / 49.67 / 14.90 / 46.91 / 4.70 / 62.36 / 4:42.84

Ann Marii Kivikas püstitas 200 m eeljooksus uue isikliku rekordi ajaga 23.47. Oma jooksus andis see aeg teise koha ning automaatse edasipääsu poolfinaali. Poolfinaalid joosti väga tugevas vastutuules, eestlanna jooksu ajal mõõdeti tuule kiiruseks -3,6 m/s. Poolfinaali tulemuseks jäi 24.12, mis andis kokkuvõttes 10. koha.

Meeste 200 m eeljooksus jooksis Robin Sapar välja aja 21.58, mis oma jooksus andis talle 5. koha ning kokkuvõttes 31. koha.

Päev peale seitsmevõistluse medalivõitu oli Pippi Lotta Enok stardis kaugushüppe kvalifikatsioonis. Tema parima katse tulemuseks mõõdeti 6.06 ning sellega sai ta 24. koha.

Teivashüppe kvalifikatsiooni proovikatsete ajal hakkas Eerik Haamerit segama tagareie vigastus, mistõttu pidi ta kahjuks võistlemisest loobuma.