Fosti krooniti Põhjamaade meistriks

Roman Fosti võitis Taanis Kopenhaagenis toimunud Põhjamaade meistrivõistlused 10 km maanteejooksus ajaga 30.20. Fosti edestas rootslast David Nilssonit 4 ja taanlast Martin Egebjerg Olesenit 14 sekundiga.

“Jooksu konkurents osutus kahjuks hõredaks, mistõttu oli algtempo aeglane. Põhjus, miks ma ise vedama ei läinud, seisnes kolme nädala taguses maratonis. Ei teadnud, kas keha peab lõpuni vastu, aga võidusoov oli suurem. Viimased kaks kilomeetrit läks kiireks jooksuks ja viimase kilomeetri pidasime rootlasega tugeva lahingu, millest viimasel 150 meetril võitjana väljusin. Jooksu teine pool oli tunduvalt kiirem,” võttis Fosti oma etteaste kokku.

Raido Mittt oli 13., ajaks 32.05. Naistest oli stardis Olga Andrejeva, kes sai 14. koha, tulemuseks 37.24.

Koondise juht Toomas Tarm sõnas, et esialgsed plaanid tuli kohapeal ümber teha. “Kuigi alguses oli eesmärk joosta hea aeg, siis kuna oleks pidanud üksi tempot tegema, võtsime eesmärgiks jooks võita, mis tundus reaalse eesmärgina. Tänu kiirele viimasele kilomeetrile see ka õnnestus. Kokkuvõttes positiivne jooks. Olga ja Raido jooksid enam-vähem oma taseme ära, kumbki päris tippvormis momendil ei ole,” kommenteeris Tarm.

Vaata kõiki tulemusi!