Evelin Ilves andis Kaur Kivistikule üle noore sportlase preemia

Evelin Ilves andis üleeile Vabariigi Presidendi Kantseleis kuuendat korda üle noore sportlase preemiad kolmele tublile noorele – tunnustuse pälvisid ujujad Anette Remmelg ja Roberta Mikk ning kergejõustiklane Kaur Kivistik.

„Tunnustus on noorele sportlasele väga vajalik. Samuti mõistmine, et oma eakaaslastele ollakse eeskujuks. Alla ei saa enam anda, tuleb muutuda üha paremaks. Loodan, et see preemia on meie tublidele noortele innustuseks,” ütles Evelin Ilves.

Evelin Ilvese sõnul läheb preemia saajate valimine iga korraga järjest raskemaks.” Seekord tuli meile 75 avaldust. Väljavalitud on läbinud tiheda konkursisõela ja lisaks spordilembusele peavad kõik preemia saajad olema ka head õppurid. Ning taotlejad on tõesti ainult väga heade õpitulemustega,” kõneles Evelin Ilves.

„Et spordis edukas olla, tuleb tugev olla ka vaimselt,” nentis noorte sportlaste nimel kõnelenud kergejõustiklane Kaur Kivistik. Ta rõhutas, et õppimine ja heade hinnete poole püüdlemine on siinkohal väga oluline.

Nordea panga esindaja Piret Reinsoni sõnul on tal hea meel näha nii toredaid säravaid noori inimesi ning veelgi toredam on see, et Nordea pank saab anda väikese panuse noorte inimeste püüdlustesse. „Raha on küll oluline, aga tegelikult on palju olulisemad need väärtused, mis teid edasi viivad ja kannustavad. Elus on nii tõuse kui mõõnasid ning nendel raskematel hetkedel annavad jõudu just need väärtused ja lähedased inimesed. Üks selline väärtus, millest juhindub nii Nordea pank kui Gerd Kanter, keda me samuti toetame, on ausus,” lisas Reinson.

Kaur Kivistik (sündinud 1991) on kergejõustiklane, kes on spetsialiseerunud takistusjooksule ning jõudnud praeguseks Eesti koondisesse. Korrapäraseid treeninguid alustas ta kuus aastat tagasi. Kaur on korduvalt kuulunud Eesti Noorte koondisesse ning võitis juba täiskasvanute koondise liikmena 2011. aastal Euroopa võistkondlikel Meistrivõistlustel 3000 m takistusjooksu. Sel aastal püstitas ta Eesti rekordi noorsooklassi poolmaratonis. Kaur on seadnud oma eesmärgiks hea esinemise rahvusvahelistel tiitlivõistlustel Euroopa Meistrivõistlustest kuni olümpiamängudeni. Kaur on lõpetanud Ülenurme Gümnaasiumi spordikallakuga klassi ning õpib nüüd Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonna teisel kursusel.

Noore sportlase preemiat (2000 eurot) kasutab ta osavõtuks treeninglaagritest välismaal ning osalemiseks välisvõistlustel.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST