EV100 Staadionisari kulmineerus Pärnu Rannastaadioni kergejõustikuõhtul

Pühapäeval Pärnu kergejõustikuõhtu raames joostud 1000 meetriga tõmmati joon alla EV100 Staadionisarjale.

Viimase etapi võidud läksid väliskülalistele – Berliini EMil võistelnud soomalnnale Sara Kuivistole ning leedulasele Simas Bertašiusele. Eesti naistest oli Liina Tšernov parimana teine (aeg 2.44,56) ja sarja üldkokkuvõttes võitnud Kelly Nevolihhin kolmas (2.53,37). Meestest oli Eesti parimana Sten Ütsmüts kolmas (isiklik rekord 2.29,39).

Staadionisarja kokkuvõttes võitis naistest Kelly Nevolihhin 38 punktiga. Talle järgnesid Brit Rammul (35p) ja Katrina Stepanova (30p). Esikuuikusse mahtusid veel Laura Maasik (29p), Kaia Lepik (28p) ja Birgit Pihelgas (23p). Esiviisik sai kirja kõik arvesseminevad 4 etappi, Pihelgas 3 etappi.

Meestest olid eelnevalt kaks kõrgemat kohta kindlustanud Allar Lamp (42p) ja Olavi Allase (35p). Ka järgnevate kohtade osas viimane etapp järjestust ei muutnud. Kolmandaks tuli Mark Abner (30p), neljandaks Karel Hussar (28p) ja viiendaks Karl Mäe (25p). Viimase etapi 4. kohaga tõusis sarja arvestuses kuuendaks Enari Tõnström (23p). Karel Hussar oli ainus jooksja, kes osales kõigil 6 etapil.

Meesjuunioridest sai kindla võidu Karel Sander Kljuzin (19p).

Vaata staadionisarja lõppseisu!

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST