Euroopa võistkondlike meistrivõistluste esiliiga toimub järgmisel aastal Eestis!

Euroopa Kergejõustikuliidu täitevkomitee otsustas anda Eestile Euroopa võistkondlike meistrivõistluste esiliiga korraldamisõiguse.

Võistlused toimuvad 21.-22. juunil 2014. aastal Tallinnas Kadrioru staadionil. Lisaks Eestile osalevad Valgevene, Kreeka, Norra, Rumeenia, Portugali, Soome, Iirimaa, Belgia, Ungari, Sloveenia ja Leedu koondised. Eesti Kergejõustikuliidu presidendi Erich Teigamägi sõnul on oodata väga kõrgetasemelist võistlust: „Arvestades osavõtvate riikide esinumbrite isiklikke rekordeid ja saavutusi, saame arvestada enamikel aladel tipptasemel konkurentsi ja tulemustega.” Teigamägi lisas, et sellisel tasemel kergejõustikuvõistlusi on Eestis tomunud harva ja meie koondist ootab ees pingeline, kuid huvitav jõuproov. 

Euroopa võistkondlikud meistrivõistlused toimuvad neljas erinevas liigas – superliiga, esiliiga, teine liiga ja kolmas liiga. Esiliigas võistlevad Euroopa 13.-24. kohal olevad kergejõustikukoondised. Riigid, kes lõpetavad esiliiga võistluse kolme esimese seas, tõusevad superliigasse (12 parima hulka) ning eelviimasele ja viimasele kohale jäänud riigid langevad teise liigasse.

Kui varasemalt toimusid Euroopa karikavõistlused, kus mehed ja naised võistlesid eraldi arvestuses, siis alates 2009. aastast on peetud Euroopa võistkondlikke meistrivõistlusi, kus mees- ja naiskond võistlevad ühtse koondisena. Tallinnas toimuvad võistlused on järjekorras viiendad.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Tallinna Sadam, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.
Eesti Kergejõustikuliidu ametlik joogipartner on Saku.
Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST