Euroopa murdmaajooksu meistrivõistlustel stardis neli eestlast

Pühapäeval, 14. detsembril Bulgaarias Samokovis toimuvatel Euroopa murdmaajooksu meistrivõistlustel esindab Eestit neli jooksjat.

Meeste 10km jooksvad Tiidrek Nurme ja Karl Robertson, naiste U23 6km Heleene Tambet ja naisjuunioride (U20) 4km Birgit Pihelgas.

Eesti Kergejõustikuliidu kestvusalade vastutav treener Toomas Tarm ütles, et koondis on tavapärasest veidi väiksem: “Peamiseks põhjuseks on see, et võistlus toimub keskmäestikus (1400m kõrgusel), mis seab omad nõuded ettevalmistusele ja kõikide Eesti tippude plaanidega see ei sobinud.”

Koondise esinumber on Tiidrek Nurme, kes on selleks võistluseks valmistunud Keenias ja peaks olema heas vormis. Tema jõukohane eesmärk võiks olla koht 20 hulgas.
Heleene ja Birgiti eesmärk oleks võidelda kohtade eest võistlejaterivi keskel. Kui Birgiti ettevalmistus on sujunud hästi ning ta peaks mullust tulemust kindlasti parandama, siis Heleene ettevalmistus on olnud vigastuse tõttu tõsiselt häiritud ja oma mulluse tulemuse kaitsmine on tõsine väljakutse.
Meie koondise uus ja seni tundmatum liige Karl Robertson on Kanadas elav väliseestlane, kes õpib momendil Euroopas ja avaldas soovi EMil Eestit esindada. Ta on spetsialiseerunud keskmaa- ja krossijooksule (1500m isiklik rekord 3.46).

Ajakava ja muu olulise infoga saab tutvuda krossi EM-i ametlikul kodulehel – http://www.samokov2014.eu/teams_timetable.php

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.
Eesti Kergejõustikuliidu ametlik joogipartner on Saku.
Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST