Euroopa krossijooksu meistrivõistlused on tühistatud

©Getty Images

Euroopa Kergejõustikuliit kinnitas eile, et 13. detsembril toimuma pidanud Euroopa meistrivõistlused krossijooksus jäetakse ära.

Euroopa Kergejõustikuliidu juhatuse otsustas 8. septembril toimuma pidanud murdmaajooksu Euroopa meistrivõistlused tühistada. Silmas peeti üldist ebakindlust massispordiürituste korraldamise, Iirimaa sanitaarpiirangute ja Euroopa poolt koronaviiruse pandeemia tõttu kehtestatud reisipiirangute osas.

Tühistamisotsuse ajendiks oli jätkuv koroonaviiruse pandeemia ja sellega seotud riskid, mida pole kontrolli alla saadud. Arvesse võeti ka Prantsuse Kergejõustikuliidu meditsiinikomisjoni hoiatust, et võistlused võivad kujutada ohtu kõikidele akrediteeritud sportlastele, taustajõududele ja pealtvaatajatele.

“Otsus loobuda Dublinis toimuvale krossijooksu Euroopa meistrivõistlustele oli raske. Tean, et sportlased ja kergejõustikukogukond ootasid seda üritust pikkisilmi, kuid palun jääme sellistes oludes rahulikuks, ”ütles Euroopa Kergejõustikuliidu ajutine president Dobromir Karamarinov.

“Tahaksin avaldada austust nii kohalikule korraldustoimkonnale senise pühendumuse ja töö eest kui ka Iirimaa Kergejõustikuliidule fantastilise toetuse eest” sõnas Karamarinov.