Euroopa Kergejõustikuliit tähistab 50.juubelit

Euroopa Kergejõustikuliit tähistab sel aastal 50.juubelit, millele pannakse punkt rahvusvahelise Euroopa Kergejõustikuliidu konverentsiga 15.-17.oktoobril 2020 Tallinnas.
 Euroopa Kergejõustikuliidu president Svein Arne Hansen on viies president alates Euroopa Kergejõustikuliidu loomisest 1970.aastal ning ootab rõõmuga Euroopa kergejõustiku juubeli tähistamist 2020.aastal. „2019.aasta oli innovatsiooni aasta ning 2020.aasta saab olema tähistamise aasta. Tähistame Euroopa kergejõustiku 50.aastapäeva ning mul on hea meel, et see langeb samasse aastasse Euroopa meistrivõistlustega Pariisis, kus toimus ka Euroopa Kergejõustikuliidu esimene kongress 1970.aastal,“ ütles Hansen.

Kergejõustik on nende aastatega palju muutunud. 1971.aasta Euroopa meistrivõistlustel osales 29 riiki ning näiteks naised võisid võistelda 1500m distantsil alles 1978.aastal. 2018.aastal Berliinis võistlesid 50 rahvuse sportlased ja siis lisati esimest korda võistlusprogrammi naiste 50km käimine.

„Meil on veel palju väljakutseid, kuid meil on ka palju mille üle uhked olla. Ma ei oota mitte ainult selle aasta Euroopa meistrivõistlusi Pariisis, vaid ka Euroopa kergejõustikupere kohtumist oktoobris Tallinnas toimuval Euroopa kergejõustiku konverentsil, kus tähistame üheskoos ning vaatame edasi ka järgmisele 50 aastale“ lisas Hansen.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST