Euroopa aasta sportlasteks kuulutati Bol, Ingebrigtsen ja Duplantis

Foto: Joosep Martinson/Getty Images for European Athletics

22. oktoobril Tallinnas Kruiisiterminalis toimunud Golden Tracks auhinnagalal kuulutati välja aasta parimad sportlased.

Aasta naissportlaste auhinna võitis 400 m (tõkke)jooksja Femke Bol, kes alles eelmisel aastal valiti naiste Tõusva Tähe kategooria võitjaks. Münchenis toimunud Euroopa meistrivõistlustel võitis Bol lausa kolm kulda – 400 m jooksus, 400 m tõkkejooksus ja 4×100 m teatejooksus. Oregonis toimunud MMil võitis ta kaks hõbemedalit.

Aasta meessportlase tiitli pälvisid kaks sportlast – pikamaajooksja Jakob Ingebrigtsen ja teivashüppaja Armand Duplantis. Kusjuures, 2018. aastal jagasid samad mehed Tõusva Tähe auhinda. Ingebrigtsen võitis sel aastal tiitlivõistlustelt kokku viis medalit ning püstitas sisemaailmarekordi 1500 m jooksus. Duplantis uuendas aasta jooksul kolm korda teivashüppe maailmarekordit ning võitis tiitlivõistlustelt kolm kuldmedalit.

Naiste Tõusva Tähe auhinnaga pärjati odaviskaja Elina Tzengko, kes tuli sel aastal kõigest 19-aastasena odaviske Euroopa meistriks isikliku rekordiga 65.81.

Meeste Tõusva Tähe auhinna sai kettaheitja Mykolas Alekna, kes tuli samuti 19-aastaselt Euroopa meistriks ning võitis MM-ilt hõbemedali.

Galal tunnustati ka teisi silmapaistvaid sporditegelasi ning auhinnasaajate hulgas oli ka üks eestlane, sest pikaaegse ja eduka treeneritöö eest tunnustati treener Heiko Vääti.

Foto: Joosep Martinson/Getty Images for European Athletics

Auhinnagala ülekannet on võimalik järele vaadata SIIT.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST