Euroopa aasta kergejõustiklasteks valiti Warholm ja Hassan

Laupäeval Šveitsis peetud Euroopa kergejõustikuauhindade galal valiti aasta parimaks meessportlaseks norralane Karsten Warholm ja parimaks naissportlaseks hollandlanna Sifan Hassan.

Norralasel jäi seljataha võimas hooaeg. 25-aastane Warholm tuli Tokyo olümpial 400 meetri tõkkejooksus kuldmedalile ja püstitas ühtlasi vägeva maailmarekordi 45.94. Lisaks parandas Warholm maailma tipptulemust 300 m tõkkejooksus – selleks on alates juunist 33.26.

Korra varasemalt on norralane Euroopa aasta kergejõustiklaseks valitud, seda siis 2019. aastal, kui üritus toimus Tallinnas.

Warholm edestas Rootsi teivashüppajat ja Tokyo olümpiavõitjat Armand Duplantist ning Itaalia sprinterit Lamont Marcell Jacobsi, kes võitis Tokyo olümpial 100 meetri sprindis kuldmedali.

Parimaks naissportlaseks valiti hollandlanna Sifan Hassan, kes võitis Tokyo olümpiamängudel kaks kuldmedalit (10 000 m ja 5000 m jooksus) ja ühe pronksmedali (1500 m jooks). Samuti püstitas Hassan Hollandis toimunud võistlusel uue 10 000 meetri maailmarekordi (29:06.82).

Finalistide seas olid kõrgushüppaja Maria Lasitskene, kes tuli Tokyos olümpiavõitjaks ja vasaraheites samuti olümpiavõitjaks kroonitud vasaraheitja Anita Wlodarczyk.

Naiste tõusvaks täheks valiti Femke Bol, kes võitis Tokyo OMil 400 m tõkkejooksus maailma kõigi aegade kolmanda tulemuse 52.03-ga pronksmedali Lisaks võitis 21-aastane hollandlane sise-EMil kuldmedali nii 400 kui ka 4×400 m distantsil.

Meeste arvestuses valiti tõusvaks täheks Prantsusmaa sportlane Sasha Zhoya, kes viis 110 m tõkkejooksu U20 vanuseklassi maailmarekordi 12.72ni. Kergejõustiklane võitis samal distantsil kuldmedali nii U20 EMil kui ka MMi.