Euroopa aasta kergejõustiklased on Karsten Warholm ja Maria Lasitskene

Maria Lasitskene, Anzhelika Sidorova, Niklas Kaul, Karsten Warholm, Pawel Fajdek, Daniel Stahl. Foto: Laura Oks/EKJL

Tallinnas toimunud pidulikul Golden Tracks auhinnagalal kuulutati välja Euroopa aasta kergejõustiklased. Meessportlase auhinna pälvis 400 m tõkkejooksja Karsten Warholm Norrast, naissportlase auhinna venelannast kõrgushüppaja Maria Lasitskene.

Warholm ja Lasitskene võitsid mõlemad kulla sise-MMil Glasgow´s ning krooniti maailmameistriks ka Dohas. Warholm jäi sel aastal võitmatuks kõigil 18 võistlusel, kus ta osales, Lasitskene võitis sel aastal 22 võistlust 24st.

“Minu plaan on samal tasemel jätkata. Tean, et saavutustele pannakse alus trennis ja plaanin seal head tööd teha,” rääkis Warholm, kes sihib järgmisel hooajal nii Tokyo olümpiakulda kui Euroopa meistrivõistluste kulda Pariisis.

“Mul on suur au seda auhinda vastu võtta. Minu jaoks on olnud suurepärane aasta ja oli närvekõditav saada esimeseks kõrgushüppajaks, kes võidab MMi kolmel korral,” lausus Lasitskene auhinda kätte saades.    

Kuni 23-aastastest sportlastest hinnati parimaks ja pälvisid “Tõusva tähe” auhinna mitmevõistleja Niklas Kaul (Saksamaa) ning kõrgushüppaja Yaroslava Mahuchikh (Ukraina). Kaul krooniti kümnevõistluses nii U23 vanuse Euroopa meistriks kui täiskasvanute maailmameistriks. Mahuchikh võitis vaid 18-aastaselt Doha MMil hõbeda ja U20 EMil kulla.

Hääletusel osalesid fännid, ajakirjanikud, Euroopa Kergejõustikuliidu liikmesriigid ja spetsiaalne Euroopa Kergejõustikuliidu ekspertide grupp. 

Euroopa Kergejõustikuliit andis Tallinnas toimunud Golden Tracks galal kolmele Eesti kergejõustikku suure panuse andnud inimesele üle eriauhinnad. Liivi Eerik ja Valter Espe pälvisid treeneritöö auhinna, Erlend Teemägi sai tunnustuse pikaajalise silmapaistva töö eest.

Golden Tracks auhinnagala toimus Tallinnas Euroopa Kergejõustikuliidu kalendrikonverentsi raames, mis kestab neljapäevast pühapäevani. Kalendrikonverentsi raames viibivad Tallinnas erinevatel töökoosolekutel Euroopa Kergejõustikuliidu 50 liikmesriigi esindajad. 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST