ERR-i uus spordisari “Mis tunne on?!” taaselustab Eesti suured spordihetked

Kolmapäevast on ERR-i voogedastuskeskkonnas Jupiter jupiter.err.ee võimalik vaadata ERR-i sporditoimetuse originaalsarja “Mis tunne on?!”.

ERR taaselustab Eesti suured spordihetked, millele hinge kinni pidades on kaasa elanud sajad tuhanded eestimaalased. Käesoleval kevadel valminud sarjas on rohkelt kasutatud materjali ERR-i spordiarhiivist, mis koos peategelaste kommentaaridega, viib vaataja tagasi nende eriliste sündmuste keskele.

Eriti magus on see kergejõustikusõpradele, sest kuuest esimesest osast on esindatud kolm kergejõustiklast! ERR viib vaataja tagasi Gerd Kanteri ja Erki Noole olümpiakuldadeni ning Andrus Värniku dramaatilise odaviske maailmameistritiitli teekonnale.


Mis Tunne on? Gerd Kanter
12 aastat tagasi tuli Gerd Kanter kettaheites olümpiavõitjaks Pekingis. See on seni Eesti viimane kuldmedal olümpialt. Milline oli see päev ja teekond olümpiakullani tagantjärele vaadatuna. Koos Gerd Kanteriga vaatab ajas tagasi Tarmo Tiisler.

Mis tunne on? Erki Nool
20 aastat tagasi pakkus Erki Nool igale Eesti spordihuvilisele unustamatu elamuse. Hinge kinni pidades jälgisid Sydney olümpiamängude kümnevõistlust sajad tuhanded eestlased. Koos olümpiavõitja Erki Noolega juhib meid ajas tagasi Helar Osila ning meenutame toonase võistluse kulgu samm-sammult. Nii mõnedki eesmärgid jäid Sydney olümpiastaadionil saavutamata, kuid oma eluunistuse täitis Nool just seal.

Mis tunne on? Andrus Värnik
15 aastat tagasi viskas Andrus Värnik end Helsingi paduvihmas odaviske maailmameistriks. Seda päeva, nagu ka dramaatilisi sündmusi MM-tiitli eel ja järel, meenutab Andrus Värnik koos Tarmo Tiisleriga. Miks küll on kuldmedalile järgnev tee vahel nii käänuline?

Kolmveerand tunniste saadete autorid on ERR-i spordiajakirjanikud Tarmo Tiisler, Aet Süvari, Kristjan Kalkun, Anu Säärits, Alvar Tiisler ja Helar Osila.

ERR-i sporditoimetuse juhi Rivo Saarna soovitab sarja vaadata kõigil, kes neid suursündmusi mäletavad aga kindlasti ka neil, kes enam või veel ei mäleta. “Need on erilised lood Eesti spordi kangelastest. Oli nauditav pühkida tolm meie spordiajaloo olulisematelt arhiivimaterjalidelt, et koos värskete intervjuudega, jagada neid erilisi teekondi kõigi spordisõpradega taas,” sõnas Saarna. 

Sarja saab vaadata ERR-i Jupiteri keskkonnas.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST