Eriolümpia maailmamängudel Abu Dhabis osalevad ka Eesti kergejõustiklased

14.- 21. märtsini toimuvad Araabia Ühendemiraatides eriolümpia suvised maailmamängud, mis on maailma suurim võistlus intellektipuudega sportlastele.

Täna, 14. märtsil toimub suurejooneline avatseremoonia. Eestit on maailmamängudel esindamas neli kergejõustiklast: Siim Siilak, Vallo Saar, Anastassia Pissareva ja Iloona Kipper. Juhendajaks on treener Evelyn Himma. Kergejõustikuvõistlused toimuvad 16. märtsist 20. märtsini Dubais Politsei Klubi staadionil.

Eesti sportlased võistlevad järgmistel aladel: Siim Siilak kuulitõukes ja 100m jooksus, Vallo Saar kuulitõukes ja kaugushüppes, Iloona Kipper 100m ja 400m jooksudes, Anastassia Pissareva 100m ja 200m jooksudes.

Võistluste ametlik lehekülg on nähtav siin. Kergejõustiklaste ja teiste Eesti sportlaste tegemisi saab jälgida EO Eesti Ühenduse Facebooki lehel siin.   

Maailmamängudel on 24 spordialal osalemas üle 7000 sportlase enam kui 190 rahvusest. Võistluspaigad on Abu Dhabis ja Dubais.

Eesti 41 intellektipuudega sportlast on esindatud kokku 10 alal: triatlon, ujumine, jalgpall, korvpall, sport- ja iluvõimlemine, bowling, kergejõustik, judo, bocce.

 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST