EOK tunnustas 2019. aasta tiitlivõistluste medalivõitjaid, aukirjad võtsid vastu ka kergejõustiklased

Eesti Olümpiakomitee tunnustas kolmapäeval Hilton Tallinn Park konverentsikeskuses toimunud pidulikul tänuvastuvõtul tänavu rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt 161 medalit võitnud sportlasi ja nende treenereid.

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa avaldas tänu võidukatele sportlastele, nende treeneritele ja kaaskondsetele. „Eesti sport on laia kandepinnaga ja tipp, kes toob maailmast medaleid, istub täna siin saalis. Et teid nii palju on – medaleid on Eesti võitnud sel aastal ligi 170, on tõesti kõva saavutus ühe väikese maa kohta. Sporditulemus ei tule aga ainult sportlase töö tulemusena. Suur aitäh kõigile treeneritele, toetajatele, sponsoritele! Paljud medalistid on noored – suur tänu teie lähedastele ja vanematele, kes teie edu sära nimel teid aitavad ja motiveerivad!“ ütles Sõõrumaa.

Vastuvõtul osalesid nii olümpia- kui ka mitteolümpiaaladel maailma- ja Euroopa meistrivõistlustelt, Euroopa Mängudelt, Euroopa noorte olümpiafestivalidelt ning universiaadilt tänavu medaleid võitnud täiskasvanud, noorsportlased ja parasportlased oma treeneritega.

Kergejõustiklastest olid kohal U23 Euroopa meistrivõistlustel kümnevõistluses hõbeda võitnud Johannes Erm, noorte olümpiapäevadel 5000 m käimises kulla võitnud Jekaterina Mirotvortseva ja mitmevõistluse võistkondlikul EMil triumfeerinud mitmevõistlejad.

Kergejõustiku Euroopa U23 meistrivõistlustel kümnevõistluses hõbemedali võitnud Johannes Erm ütles, et medali kojutoomine on rõõm. „Olen natuke soolane, et sakslane Niklas Kaul mind võitis, aga muidu olen väga õnnelik, et tulemus tuli ilusti välja – kõik peale teivashüppe oli nii hea kui sai, sellist kümnevõistlust tihti ei tule. Oli hea aasta. Suures plaanis oli see mu kolmas tiitlivõistluste medal ja neid tuleb veel,“ ütles Erm, kes täitis ka Tokyo olümpiamängude normatiivi.

Eesti sportlaste medalivõitude nimekirja leiab andmebaasist http://www.sport.ee/et/medalitulemused

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST