EOK sportlaskomisjoni esimeheks valiti Gerd Kanter

Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjon valis oma esimesel koosolekul komisjoni esimeheks  olümpiavõitja Gerd Kanteri. EOK esindajate kogusse volitasid sportlaskomisjoni liikmed ennast esindama uisutaja Saskia Alusalu ja sõudja Allar Raja.

Foto: EOK/Jake Farra

Teist järjestikust ametiaega sportlaskomisjoni esimeheks valitud Gerd Kanter tänas sportlaskomisjoni eelmist koosseisu tehtud töö eest ning avaldas rõõmu uue koosseisu teotahtelisuse ja entusiasmi üle.

„Sportlaste hääl peaks kogu Eesti spordis otsuste tegemisel rohkem kõlama. Nelja aasta pärast tahaksime oma ametiaja lõpuks näha, et suuremates alaliitudes on oma sportlaskomisjon, väiksemate alaliitude puhul juhatuses esindaja tegevsportlase näol. Teine suur eesmärk on sportlasfoorumi korraldamine. Meie värsked liikmed lisasid, et väga olulisel kohal on kommunikatsiooni tõhustamine alaliitude ja sportlaste vahel,“ ütles Kanter. 

EOK sportlaskomisjoni koosseis:

  • Gerd Kanter (kergejõustik)
  • Allar Raja (sõudmine)
  • Saskia Alusalu (uisutamine)
  • Ott Kiivikas (kulturism ja fitness)
  • Johanna Talihärm (laskesuusatamine)
  • Kert Toobal (võrkpall)
  • Matz Topkin (paraujumine)
  • Liis Kullerkann (võrkpall)
  • Annika Sakkarias (kergejõustik)

EOK sportlaskomisjoni said kandideerida sportlased, kes on viimase nelja aasta jooksul kuulunud Eesti koondise koosseisu, seisavad ausa mängu põhimõtete eest ning keda pole kunagi karistatud antidopingureeglite rikkumise eest. Kandidaadi esitamise võimalus oli kõigil alaliitudel, seekord sai iga alaliit uuendusena soovi korral esitada kaks kandidaati – ühe nais- ja ühe meessportlase. Kokku esitati 22 kandidaati 18 spordialalt. Seda on kolmandiku võrra rohkem kui eelmistel valimistel 2016. aastal, mil kandideeris sportlaskomisjoni vaid 14 sportlast ja hääletas 17 sportlast. 

EOK sportlaskomisjoni eesmärk on sportlaste huvide esindamine ja nende seisukohtade ning soovituste esitamine EOK-le. Komisjon tegeleb aktiivselt ausa mängu vaimus tegutsevate sportlaste õiguste kaitsmisega ning neile suunatud projektide algatamisega.

Allikas: https://www.eok.ee/organisatsioon/uudised/eok-sportlaskomisjoni-esimeheks-valiti-gerd-kanter

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST