EOK järelkasvuprojekti raames saavad stipendiumi Mägi ja Kask

Eesti Olümpiakomitee valis järelkasvuprojekti „Märka järgnevat põlvkonda“ 2014. aasta koosseisu suve- ja taliolümpiaalade ning mitteolümpiaalade peale kokku 25 noort sportlast, lisanduvad kuus pallimängualade sportlast ja üks võistkond. Sportlaste vahel läheb jagamisele 57 000-eurone stipendiumifond.

Kergejõustiklastest saavad stipendiumi kaugushüppaja Rain Kask ja 400m tõkkejooksja Rasmus Mägi.

EOK president Neinar Seli tõi värske järelkasvutiimi esitlusel peetud kõnes välja, et kooli lõpetanud noorte püsimine spordi juures on Eesti spordi jätkusuutlikkuse üks võtmeküsimusi. „Järelkasvuprojekton laias plaanis üks osa lahendusest, millega anname noortele sportlastele signaali, et nad on meie jaoks tähtsad, me märkame ja tunnustame neid,“ ütles Seli.

EOK järelkasvuprojekti tänavune koosseis pandi kokku 1991-1994 sündinudsportlastest, kes on võistelnud täiskasvanute tiitlivõistlustel. 2000-eurosed stipendiumid antakse välja järgnevalt: kaheksa suveolümpiaaladel, neli taliolümpiaaladel, kuus mitteolümpiaaladel, noorele ja väga noorele talendile ning kaitseväe sportlasele ja üliõpilassportlasele. 1000-eurosed stipendiumid antakse kuuele pallimängualade sportlasele ning üks 4000-eurone stipendiumpallimängude võistkonnale. Samuti antakse välja Eesti Rahva stipendium, mille saaja otsustab Aasta spordihetke konkursi võitnud spordialaliit.

Suveolümpiaalade stipendiaadid:

Anna Pohlak, purjetamine
Epp Mäe, maadlus
Erika Kirpu, vehklemine
Grigori Minaškin, judo
Julia Beljajeva, vehklemine
Kaarel Alupere, aerutamine
Rasmus Mägi, kergejõustik
Sten-Erik Anderson, sõudmine

Taliolümpiaalade stipendiaadid:

Han Hendrik Piho, kahevõistlus
Irina Štork ja Taavi Rand, iluuisutamine
Johanna Talihärm, laskesuusatamine
Kaarel Nurmsalu, suusahüpped

Mitteolümpiaalade stipendiaadid:

Alex-Edward Raus, jõutõstmine
Daisy Kudre, orienteerumine
Endla Vaher, kulturism
Kevin Korjus, autosport
Ksenia Belomestnova, allveeujumine
Rasmus Haugasmägi, veemoto

Noore talendi stipendiumi pälvisid tennisist Anett Kontaveit ja kahevõistleja Kristjan Ilves ning väga noore talendi stipendiumi freestyle-suusataja Kelly Sildaru. Estiko stipendiumi kaitseväe sportlasele sai laskja Peeter Olesk ja üliõpilassportlasele kergejõustiklane Rain Kask. Eesti Rahva stipendiaadiks nimetati Eesti Vehklemisliidu valikul värske juunioride maailmameister Katrina Lehis.

EOK järelkasvutiimi „Märka järgnevat põlvkonda“ kutsus 2013. aastal ellu EOK president Neinar Seli. Projekti rahastatakse EOK presidendi palgafondist ja Estiko sõprade fondist.Eelmisel aastal pälvisid projekti raames stipendiumi 27 sportlast ja ükspallimänguvõistkond, kokku 52 000 euro eest.