EMi avapäev: Jaak-Heinrich Jagor pääses EMil kindlalt poolfinaali

Jaak-Heinrich Jagor Berliinis.

Täna Berliinis alanud Euroopa meistrivõistlustel oli avapäeval stardis üks Eesti sportlane, kui 400 m tõkkejooksu eeljooksus tuli rajale Jaak-Heinrich Jagor. Jagor sai ajaga 50,47 oma eeljooksus 2. koha ning pääses kindlalt homsesse poolfinaali.

Jagori jooksu võitis ajaga 50,47 lätlane Maksims Sincukovs.

Jagor sõnas pärast edukat jooksu, et üleliia keeruliselt edasipääs tema jaoks ei tulnud, kuigi teda viimasel ajal vaevanud jalg andis tunda. “Enam-vähem nii läks nagu ma ennustasin, üllatas, et Inglise poiss (Dai Greene) vigastuse tõttu ei startinud. Muidu oleks pidanud rohkem pingutama. Soojendusel oli aru saada, et päris terve see jalg ei ole, esimesed kaks tõket läksin seetõttu natukene pehmemalt peale tõketele. Järgmised 100 m oli tükk tegu, et 13 sammuga tõketeni jõuda, aga kui vahetasin 14 sammu peale, siis sealt tulin juba mängeldes lõpuni,” võttis Mehis Viru käe all treeniv Jagor oma avastardi Berliinis kokku.

Kokku peeti neli eeljooksu. Edasi poolfinaali pääses iga eeljooksu kaks kiiremat, pluss nelja jooksu peale paremuselt järgmised viis aegadega. 

Vaata eeljooksude tulemusi!

Meie teine 400 m tõkkejooksja Rasmus Mägi alustab võistlust teisipäeval poolfinaalist.

Vaata ajakava!

Euroopa meistrivõistlustest näeb otsepilti ETV ja ETV2 ning ERRi spordiportaali vahendusel.

Vaata ülekannete kava!

 

Lisainfo:

Kristel Berendsen

Koondise juht

Tel: +372 528 9062