EMi 6. päev: Ksenija Balta sai kaugushüppes 6. koha

Berliinis toimuvate Euroopa meistrivõistluste 6. päeval oli võistlustules üks Eesti sportlane, kui naiste kaugushüppe lõppvõistlusel tegi kaasa Ksenija Balta. Balta lõpetas EMi 6. kohaga, saades parimal katsel kirja tulemuse 6.49.

Lõppvõistluse avahüpe oli Baltal kõige pikem, kandudes 6.49ni. Teisel katsel ebaõnnestus Baltal hoojooks ning tulemust kirja ei läinud. Kolmas katse kandus 6.38ni, neljas katse ebaõnnestus taas. Viiendal katsel oli pikkust 6.30 ning kuuendal Balta taas tulemust kirja ei saanud. Kokkuvõttes seega 6. koht.

“Tulin ma siia EMile ilma igasuguse edetabelikohata, ei ühtegi võistlust. Ja lahkun siit Euroopa kuuendana. Tegelikult pole üldse paha, arvestades, kuidas see hooaeg on kulgenud,” sõnas Balta ja lisas, et kõiki katseid mõjutas kaugushüppesektoris keerutav tuul, mistõttu kadus hea rütm. “Iseenesest oli täna ju kõik võimalik, lihtsalt oli vaja seda ühte hea hoojooksu pealt õnnestunud hüpet. Aga ma ei teinud ühtegi sellist, kõik katsed olid kangestunud ja koledad hüpped tegelikult. Aga ma ei saa endale midagi ette heita, võitlesin kuni kuuenda katseni välja,” lisas Balta.

Euroopa meistriks krooniti Saksamaa sportlane Malaika Mihambo, võidu tõi tulemus 6.75. Hõbe kuulub ukrainlanna Marina Bekhile 6.73ga ning pronks britt Shara Proctorile 6.70ga.

Üks peamisi kullafavoriite, serblanna Ivana Španovic teatas vahetult enne lõppvõistlust, et on sunnitud kannakõõluse vigastuse tõttu võistlusest loobuma.

Vaata ajakava ja tulemusi!

Euroopa meistrivõistlustest näeb otsepilti ETV ja ETV2 ning ERRi spordiportaali vahendusel.

Vaata ülekannete kava!

Lisainfo:

Kristel Berendsen

Koondise juht

Tel: +372 528 9062

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST