EM-i teine päev: Turbanilt iskliku rekordi kordus, Nõu ehmatas kergejõustikufänne

Fotod: erakogu/EKJL

Poolas Torunis toimuva sisekergejõustiku Euroopa meistrivõistluste teisel päeval oli võistlustules kaks eestlast. Kõrgushüppaja Lilian Turban kordas kvalifikatsioonivõistlusel oma isiklikku rekordit. Tony Nõu lõpetas 400m jooksu, kuid vajas meedikute abi.

Poolamaal toimuval kergejõustiku sise-EM-il tegi ilusa täiskasvanute tiitlivõistluste debüüdi 19-aastane kõrgushüppaja Lilian Turban, kes kordas oma isiklikku rekordit – 1.87. Koondise pesamuna Turban ületas algkõrguse 1.76 esimesel, 1.82 kolmandal ja isiklikku rekordit kordava 1.87 samuti kolmandal katsel.

Foto: erakogu/EKJL

A-grupis võistelnud noor Eesti kõrgushüppaja selle tulemusega finaali ei pääsenud, saades 17. koha. Lõppvõistlusele viis kõrgus 1.91, mille ületas kaheksa sportlast.

Pärast ilusat etteastet Eesti ajakirjanike ette astudes ütles noor sportlane, et raske on oma emotsioone kirjeldada. “Ma arvan, et see on seni minu elu kõige ägedam päev! Ma isegi ei oska kirjeldada, olen lihtsalt nii rõõmus ja rahul ja nii tänulik,” olid Turbani esimesed sõnad.

Foto: Getty Images

Euroopa meistrivõistluste teise päeva hommikuses programmis tegi kaasa 400m jooksja Tony Nõu. Neljandas eeljooksus startinud veerandmailer alustas jooksu väga hästi, teisel ringil läks Nõul väga raskeks ning finišis muutus olukord aga veel hullemaks. USA-s tudeeriv sportlane lõpetas jooksu küll 48.52 ning viienda kohaga (kokkuvõttes 44. koht), kuid finišis tundis eestlane ennast väga halvasti ning vajas meedikute abi.

Ajakirjanike ette jõudis noormees lõpuks omal jalal. “Hakkas paha pärast jooksu, olin täiesti tühi ja oksendasin seal. Siis tulid meedikud ja uurisid, kas tahan nendega minna, vastasin, et ei taha, et olen lihtsalt väsinud. Viskasin sinnasamma pikali ja siis nad ikkagi ütlesid, et tule meiega. Käevangus viisid minema ja panid kohe tilguti alla, jalgu ma väga alla ei võtnud,” kirjeldas jooksja juhtunut. Eesti kergejõustikuliidu saavutusspordi juhi Kristel Berendseni sõnul on sportlasega nüüd kõik korras.

Laupäeval, 6. märtsil on stardijoonel ülejäänud 5 eestlast. Seitsmevõistluses asub võistlustulle Risto Lillemets, 60 meetri jooksus Karl Erik Nazarov, meeste tõkkesprindis Keiso Pedriks ning naiste tõkkesprindis Diana Suumann ja Kreete Verlin.

Võistlustest näitab otsepilti ERR, ülekanded toimuvad 5.-7. märtsini ETV2 kanalil kui ka ERR-i spordiportaali kaudu:

  • 6. märtsil kell 10:55-15:10, 19:50-21:00 ja 21:30-22:05 
    *21.00-21.30 otseülekanne ERR-i spordiportaali kaudu
  • 7. märtsil kell 10:55-14:50 ja 17:55-20:20

Võistluste detailne ajakava

Koondise juhina on Torunis Eesti Kergejõustikuliidu saavutusspordijuht Kristel Berendsen, treenerina Art Arvisto ning füsioterapeudina on Poolamaal Risto Jamnes.

Võistluste kodulehekülg – https://www.torun2021.pl/en/

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Favorte, Värska Vesi, Audi, Cramo, Tradehouse, Kalev, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.

Lisainfo:
Kristel Berendsen
Koondise juht
tel: 528 9062
kristel@ekjl.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST