EM-i neljas päev: Lillemets saavutas viienda koha, Pedriksil ei õnnestunud end finaali joosta

Poolas Torunis lõppenud sisekergejõustiku EMil saavutas Eesti koondise parima koha seitsmevõistleja Risto Lillemets, kes tuli 6055 punktiga viiendaks. Laupäeval isiklikku rekordit ohustanud tõkkejooksja Keiso Pedriks ei suutnud poolfinaalsit edasi saada. Põhjanaabrid võitsid pooleteise tunnise vahega kaks medalit

Art Arvisto õpilane alustas laupäeval oma etteastet 60 meetri jooksus ajaga 7.04. Kaugushüppes kordas isiklikku rekordit, kolmandal katsel lendas saarlane 7.28. Kuulitõukes tõukas 7-kilose raudmuna täpselt 14.50 peale ja avapäeva viimasel alal kõrgushüppes sai tulemuseks 2.04.

Teise päeva juhatas 23-aastane mitmevõistleja 8.09-ga sisse 60 meetri tõkkejooksus, seejärel ületas teivashüppes täpselt 5 meetrit. Mitmevõistluse viimasel ala näitas Lillemets jalakrampide kiuste südikat jooksu, ületades finišijoone 2:43.21-ga.

Euroopa sisemeistrivõistluste debüüdiga jääb Lillemets igati rahule ja vaatab lootusrikkalt juba tulevikkus. “See viies koht pole kindlasti mu lagi, isegi lähiaastatel suurematel võistlustel, kus on ka maailma tipud koos, siis suudan neile konkurentsi pakkuda. See aeg on saabumas. Ilusti targalt edasi panna ja midagi ilusat on tulemas,” sõnas päevakangelane peale võistlust Märt Roosnale (Delfi) „Olen selle ukse vahel, kõõlun seal. Arvan, et tippmeeste juuresolekul mul veel esikolmikusse asja pole, aga olengi veel noor – kui aasta-kahe pärast sinna kuulun, ei ole midagi pahasti. See kuldne iga on veel ees.”

Euroopa meistriks krooniti prantslane Kevin Mayer, kes kogus 6392 punkti (6:86 – 7:47 – 16.32 – 2.04 – 7.78 – 5.20 – 2:45.72). Hõbemedali võitis hispaanlane Jorge Urena 6158 punkti ja pronksi poolakas Pawel Wiesiolek isikliku rekordi 6133 punktiga. Eestlast edestas ka hollandlane Rik Taam, kes püstitas oma tipptulemuse 6111 punkti.

Kõik mitmevõistlused tulemused

Keiso Pedriks jõudis sisekergejõustiku EM-il 60 m tõkkejooksus poolfinaali, kus sai ajaga 7.93 kokkuvõttes 23. koha.

Laupäeval 60 m tõkkeid ajaga 7.79 läbinud ja oma eeljooksus kolmandana lõpetanud ning poolfinaali koha taganud Pedriks täna endid ei ületanud. 26-aastane pärnakas jooksis esimeses poolfinaalis välja aja 7.93 ning jäi seitsmendaks. Finaali viinuks aeg 7.70.

Meeste 60 meetri tõkkejooksu võitis prantslane Wilhem Belocian 7.42-ga, hõbemedali 7.43-ga britt Andy Pozzi ja kolmandaks tuli itaallane Paolo Dal Molin (7.56).

“Eks see üks paras pettumus ole, oleks võinud vähemalt normaalsema ajaga selle asja siin kokku võtta. Aga mis sa teed, läks nii nagu läks,” kõneles tõkkesprinter peale jooksu Delfi ajakirjanikule Märt Roosnale. „Üritasin stardiosa parandada, vähe teistmoodi jooksin finaalis peale, aga eks see tehnika lagunes laiali ja ega ma seda jooksu suurt ei mäleta, pean üle vaatama.”

Kuidas EM-i kokkuvõttes hindad? „Eesmärk poolfinaali jõuda sai täidetud, teine eesmärk püstitada Eesti rekord jäi seekord tegemata, aga vähemalt sai poolfinaalis käidud ja kiirete meestega kaks jooksu teha. Siit on kaasa võtta küll ja veel,” kiikas Pedriks juba suve poole. „Sain Poolast hea emotsiooni, suvele on igati positiivne vastu minna. Kindlasti olengi ma pigem 110 meetri jooksja, mida tõke edasi, seda paremini ma liikuma saan, ootan selles mõttes seda suve küll. Eeljooks näitas ka, et lõpuosa on tippudega nagu võrdne võrdsega, sai neid püüda küll.”

Duplantiselt Euroopa meistrivõistluste rekord , Hollandi koondisele õhtuga kolm kuldmedalit

Meeste teivashüppe võitis oodatult rootslane Armand Duplantis, kes ületas 6.05 ja proovis kolmel korral ebaõnnestunult ka maailmarekordilist kõrgust 6.19. Võidutulemus tähistas 21-aastasele noormehele ka Euroopa meistrivõistluste rekordit. Hõbemedali teenis isiklikku rekordit korranud prantslane Valentin Lavillenie (5.80) ja sama tulemusega tuli pronksmedalile poolakas Piotr Lisek.

Kolm kuldmedalit võitis viimaselt võistlusõhtult Hollandi koondis. Naiste 60 meetri tõkkejooksu võitis Nadine Visser 7.77-ga, teiseks-kolmandaks tulid britid Cynthia Sember ja Tiffay Porter, vastavalt aegade 7.89 ja 7.91-ga. Hollandlased võitsid mõlemad teatejooksud. Meeste 4×400 meetris saavutati esikoht ajaga 3:06.06-ga, teiseks tuli Tšehhi teatenelik (3:06:54) ja kolmandana ületas finišijoone Suurbritannia (3:06.70). Naiste samal distantsil polnud vastast hollandlanadele, võiduajaks märgiti (3:27.15), hõbemedal Suurbritannia nelikule (3:28.20) ja pronkmedal riputqti kaela Poola teateneidudele (3:29.94).

Kaks medalit viimasel võistlusõhtul võitsid meie põhjanaabrid Soomlased. Naiste 60 meetri sprindi võitis ülivõimsalt šveitslanna Ajla Del Ponte 7.03-ga, kuid teiseks tuli Lotta Kemppinen ajaga 7.22. Sama tulemusega võitis pronksmedali hollandlanna Jamile Samuel. Naiste kõrgushüppes tuli rahvusrekordi 1.96-ga kolmandaks Ella Junnila. Ettepoole jäid vaid ukrainlannad Jaroslava Mahutšihh, kes ületas täpselt 2 meetrit ja Irina Heraštšenko 1.98-ga

Meeste 800 meetri jooksus võitsid kaksikvõidu poolakad Patryk Dobek ja Mateusz Borkowski, ajad vastavalt 1:46.81 ja 1:46.90. Kolmandaks jäeti britt Jamie Webb, kes ületas finišijoone 1:46.95-ga

Naiste 800m distantsil ei leidunud viimasel ringil vastast britt Kelly Hodgkinson, kelle võidutulemuseks 2:03.88, teisee-kolmandana lõpetasid poolatarid Joanna Jozwik (2:04.00) ja Angelika Cichocka (2:04.15).

Meeste 60 meetri tõkkejooksu võitis prantslane Wilhem Belocian 7.42-ga, hõbemedali võitis 7.43-ga britt Andy Pozzi ja kolmandana ületas lõpuruudustiku itaallane Paolo Dal Molin (7.56).

Naiste kolmikhüppes võitis rahvusrekordi 14.53-ga portugallanna Patricia Mamona. Vaid sentimeetriga kaotasid hispaanlanna Ana Peleteiro ja sakslanna Neele Eckhardt.

Meeste 3000 meetri jooksus oli isikliku rekordi 7:48.20-ga parim norralane Jakob Ingebrigtsen, kes läbi teise poole distantsist uskumatu 3:39-ga. Belglasele Isaac Kimelile riputati kaela hõbemedal 7:49.41-ga ja kolmas oli 7:49.47-ga hispaanlane Adel Mechaal.

Koondise juhina oli Torunis Eesti Kergejõustikuliidu saavutusspordijuht Kristel Berendsen, treenerina Art Arvisto ning füsioterapeudina oli Poolamaal Risto Jamnes.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Favorte, Värska Vesi, Audi, Cramo, Tradehouse, Kalev, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.