EKJLi sportlaskomisjoni esimese koolituse viis läbi spordipsühholoog Kristel Kiens

Eesti Kergejõustikuliidu sportlaskomisjon alustas koolituste/loengute seeria korraldamisega, esimese koolituse viis läbi spordipsühholoog Kristel Kiens. Teemaks oli “Minu areng spordis. Kuidas enda ressursse paremini kasutada ja vähem kulutada.”

“Seminaril tutvustati kahte mõttemustrit, kus kinnine mõttemuster on arengut pärssiv ja arengule suunatud mõtlemine arengut toetav. Näiteks kinnise mõttelaadiga inimese jaoks on eksimused märk ebaõnnestumisest, aga arengule suunatud mõtlemisega inimese jaoks õppetund. Lisaks rõhutati seda, et areng toimub mugavustsoonist väljas. Õppetöö teises pooles said kõik osalejad oma kogemusi ja arvamusi jagada. Koos koostati tabel, kus toodi välja, kuidas treeningul oldud ajast saada maksimum ja mis tunnused on omased lihtsalt ajakulutamisele,” kirjeldas sportlaskomisjoni liige Annika Sakkarias toimunut.

“Koolitustesari sai alguse sportlaskomisjoni ettepanekust ning esimene koolitus andis kinnituse, et sportlastel on huvi ka järgnevate koolituste vastu. Sarja eesmärk on toetada sportlaste arengut ja pakkuda koolitusi, mis annaksid kergejõustiklastele teadmisi iseseisvaks tegutsemiseks,” lisas Sakkarias. 

Järgnevate loengute kohta võib leida jooksvalt infot Sportlaskomisjoni facebooki lehelt https://www.facebook.com/sportlaskomisjon .