Eestlased võitsid U20 EMi viimasel päeval kaks medalit!

15.-18. juulil Tallinnas toimuvatel U20 kergejõustiku Euroopa meistrivõistluste viimasel päeval võitsid Viktor Morozov ja Elisabeth Pihela pronksmedalid. Lisaks püstitas Eesti neidude 4x100m teatekvartett uue Eesti noorterekordi.

Viktor Morozov võitis meeste kolmikhüppes pronksmedali tulemusega 16.14. Kolmikhüppaja alustas võistlust 15.60 meetri pikkuse hüppega. Teisel katsel suutis Morozov kolmikhüppes pea ideaalse pakutabamise ja lubatust suurema taganttuule toel hüpata 16.14, mis kergitas ta korraks lausa teisele positsioonile. Seejärel kahel järgmisel katsel noormees tulemust kirja ei saanud. Viiendal katsel hüppas 15.84 ja kuuendal 15.31.

17-aastase Morozovi isiklikuks rekordiks aga jääb laupäeval kvalifikatsioonis hüpatud 15.46, kuna lõppvõistlusel puhus liialt tugev taganttuul.

Euroopa meistriks tuli rootslane Gabriel Wallmark, kes hüppas maailma hooaja tippmargi kuni 20-aastaste seas ehk 16.39. Morozovit edestas ka bulgaarlane Dimitar Tashev.

Elisabeth Pihela 1.86-ga kõrgushüppes pronksmedalil

Pihela ületas esimesel katsel 1.86 ehk kordas oma isiklikku rekordit. Eestlannaga sama tulemuse said ka hõbeda võitnud venelanna Natalja Spiridonova ja neljandaks jäänud sakslanna Johanna Göring.

Pihela alustas edukalt kõrgusel 1.75, ületas teisel katsel 1.79 ja 1.83, siis esimesel 1.86 ning 1.88 tuli kolmel korral maha.

Spiridonovale tõi hõbeda asjaolu, et ta ei eksinud eelnevatel kõrgustel kordagi, Göring sai 1.86-st jagu alles kolmandal katsel. Juunioride Euroopa meistriks tuli 1.88-ga hollandlanna Britt Weerman.

Eesti neidude teatekvartett jooksis Eesti rekordi

Eesti 4×100 meetri teatejooksu naiskond koosseisus Anna Maria Millend, Grette-Ly Mäesalu, Mia Lisett Meringo, ja Ann Marii Kivikas läbisid staadioniringi ajaga 45.95. See aeg tähistab ühtlasi uut Eesti U20 vanuserühma rekordit. Senine Eesti rekord paranes koguni 85 sajandiku võrra. Kokkuvõttes teenis võistkond kodusel EM-il 10. koha. Finaalist jäi lahutama 38 sajandikku.

Eesti 4×100 meetri teatejooksu meeskond jooksis staadioniringi läbi 41.30. Võistkonda kuulusid: Ats Kivimets, Kristjan Markus Eelmaa, Hanno Tamm, Kris Markus Aaslaid. Eestlased lõpetasid 15. kohaga. Finaali viis viimasena aeg 40.72.

Anna Panenko kaugushüppe finaalis üheteistkümnes.

Panenko alustas 5.90-ga, sai teisel katsel kirja oma parima 5.93 ja hüppas kolmandal 5.81. Stabiilne seeria finaali kaheksa hulka ei aidanud. Isikliku rekordiga 6.80 tuli Euroopa meistriks rootslanna Maja Askag, kes võidutses eile neidude kolmikhüppes Teise koha sai hispaanlanna Tessy Ebosele (6.63) ja kolmanda sakslanna Mikaelle Assani (6.62).

Kümnevõistluse võitis belglane, Tony Ats Tamm EMil kolmeteistkümnes

Tony Ats Tamm teenis kümnevõistluses 7103 punktiga 13. koha. Ta jooksis 100 meetrit 11.22-ga, hüppas kaugust 6.91, tõukas kuuli 12.92, hüppas kõrgust 1.82, jooksis 400 meetrit 52.36-ga, jooksis 110 meetrit tõkkeid täna 15.47-ga, heitis ketast 42.95, hüppas teivast 4.40, viskas oda 51.49 ja jooksis 1500 meetrit 4:49.22-ga. Rasmus Roosleht katkestas peale kaugushüppe nulli esimesel päeval.

Juunioride Euroopa meistriks krooniti belglane Jente Hauttekeete (8150 punkti), hõbedale tuli norralane Sander Skotheim (8012) ja pronksile prantslane Teo Bastien (7722).

Naiste 5000 meetri jooksus sai Ille Kuke hoolealune Mari Mai Ruus Euroopa meistrivõistlustel 32. koha ajaga 18:36.38.

Võistluste tulemused

2021. aasta kergejõustiku U23 ja U20 Euroopa Meistrivõistluste rahvusvahelised ametlikud partnerid on Spar ja Le Gruyère, ringhäälingu partner on Eurovision ning ametlik koostööpartner on Mondo. Võistluse toetajad on Audi,  Kalev, NIKE, Postimees, SYNLAB, Tradehouse, Utilitas ja Värska Vesi. Võistlusi korraldab Eesti Kergejõustikuliit koostöös Euroopa Kergejõustikuliidu, Tallinna linna ja Kultuuriministeeriumiga.