Eestit esindavad Euroopa võistkondlikel meistrivõistlustel Kirt, Kupper, Balta jt tipud

Horvaatias Varaždinis toimuvad 10.-11. augustil 2. liiga Euroopa võistkondlikud meistrivõistlused, kus Eesti koondise eest on väljas ka Magnus Kirt, Ksenija Balta, Martin Kupper, Kristo Galeta, Anna Maria Orel ja Tiidrek Nurme.

Koondise liidriteks on odaviske Eesti rekordi 90.61ni viinud Magnus Kirt, hooaja avastarti tegev kaugushüppaja Ksenija Balta, kettaheitja Martin Kupper ja hiljuti kuulitõuke Eesti rekordit uuendanud Kristo Galeta.

Võistlustest jääb seekord kõrvale Rasmus Mägi, kes kommenteeris oma otsust järgmiselt: “Hooaja senist kulgu analüüsides ning eelkõige Doha MMi silmas pidades tundsin vajadust pikema treeningperioodi järele, selleks tuli tekitada 3-4 nädalane võistluspaus. Kahjuks langesid praegusesse perioodi ka võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused.”

Oma esimese võistluse saab Eesti lipu all kirja väliseestlasest vasaraheitja Adam Kelly. Maratoonar Tiidrek Nurme võistleb 5000 m jooksus, heas vormis olev Liina Tšernov 3000 m distantsil. Vasaraheites tuleb ringi Eesti rekordinaine Anna Maria Orel.

„Sõidame Horvaatiasse, et saavutada maksimaalselt hea tulemus, esikoha saavutamine ei ole kerge ülesanne. Kui vaadata Euroopa edetabelit, siis on konkurents väga korralik, aga eks ka meil on koondises tipud, seega kõik on võimalik. Edu saavutamiseks on vajalik, et kõik teeksid oma tulemuse ära,“ sõnas Eesti koondise juht Kristel Berendsen.

Vaata Eesti koondise koosseisu.

Lisainfo:

Kristel Berendsen
Tel: +372 5289062
E-mail: kristel@ekjl.ee

 
nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST