Eesti U23 meistrivõistluste säravaima tulemuse eest hoolitses Nazarov

Lasnamäe kergejõustikuhallis lõppesid U23 vanuseklassi Eesti talvised meistrivõistlused kergejõustikus. Silmapaistvaima tulemusena püstitas 21-aastane Karl Erik Nazarov 60m jooksus uue Eesti siserekordi. Nädalavahetusel tegid kuldse duubli Käärt, Anijalg ja Andrejev. Millendilt Eesti U18 tõkkejooksu tippmark.

Sisehooajal pidurdamatus hoos olev Nazarov viis 60m jooksu rekordnumbrid 6.63-ni, alistades möödunud aastast enda nimele kuulunud rekordi viie sajandiksekundiga. Teisena ületas finišijoone 6.66-ga Henri Sai (SK Altius), kes jooksis samuti kiiremini eelmisest Eesti rekordist. Pronksmedal riputati kaela Robin Saparile (KJK Vike), kes läbis distantsi 6.96-ga.
Tänavuses maailma edetabelis läheb Nazarov 6.63-ga jagama 23. kohta ja Euroopa edetabelis kümnendaks. Lisaks Eesti rekordile võttis Liivi Eriku õpilane enda nimele ka Lasnamäe kergejõustikuhalli tippmargi, mis seni kuulus 6.66-ga seitsmevõistluse maailmarekordiomanikule Ashton Eatonile.

Fotod: Marko Mumm/EKJL

Karoli Käärt, Eliise Anijalg ja Igor Andrejev lõpetasid nädalavahetuse kahe kullaga

Naiste U23 vanuseklassi sprindidistantsidel ei leidunud vastast Karoli Käärtile (TÜ ASK). Võidutsedes nii 60 m kui ka 200 m jooksus, võiduajad vastavalt 7.45 ja 24.80. Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi välejala 60m jooksu sprindiajast on Eestis kiiremini jooksnud vaid kuus naist, Karoli ema Katrin hoiab sealhulgas 60m sprindidistantsil 7.30-ga Ksenija Balta järel Eesti kõigi aegade teist positsiooni.

Tartu Spordiklubi Kalev neiu Eliise Anijalg tegi nädalavahetusel kaasa neljal võistlusalal. Mitmekülgne sportlane võidutses esimesel võistluspäeval kolmikhüppes tulemusega 12.71, lisaks hõbemedali 60m jooksus (7.78). Teise päeva juhatas sisse 60m tõkkejooksu sprindi võiduga (8.99) ning produktiivse nädalavahetuse lõpetas viienda kohaga 200m sprindidistantsil (26.83).

Igor Andrejev (Audentese SK) tegi kuldse duubli hüppealadel. Laupäeval võitis noormees kaugushüppe tulemusega 6.99 ning teisel päeval ei leidunud Andrei Nazarovi näpunäidete järgi treenivale sportlasele vastast kolmikhüppes, võidutsedes 14.46-ga. Sealhulgas oleks kõik kolmikhüppe viis kirja läinud katset taganud noormehele U23 Eesti meistritiitli.

Anna Maria Millend uuendas U18 vanuseklassi 60m tõkkejooksu tippmarki

Sven Andresoo õpilane uuendas pühapäeval enda nimel olevat U18 vanuseklassi Eesti rekordit 60m tõkkejooksus. 16-aastane Millend sai lisajooksus kirja aja 8.33 ning alistas möödunud aastast enda nimele kuulunud rekordi suisa 22 sajandiksekundiga!⁣ Millend tuli hiljem starti ka finaalis, kus osales väljaspool arvestust, võidutsedes täiskasvanute tõkkeid ületades 8.53-ga.

Neidude kõrgushüppe võitis uue isikliku rekordiga Lilian Turban (SK Elite Sport). Olümpiavõitja Erki Noole näpunäidete järgi harjutav sportlane võidutses silmapaistva 1.87-ga. U23 vanuseklassi Eesti meistriks noormeeste arvestuses tuli KJK Saare värve esindav Hendrik Lillemets (2.06). Saarlane lisas pühapäeval 8.59-ga hõbemedali ka 60m tõkkejooksus. Kuldmedali tõketega distantsil võitis Kenro Tohter (Audentese SK) 8.19-ga.

Meeste staadioniringi kattis kõige väledamalt Audentese spordiklubi noormees Ken-Mark Minkovski (21.79). 400m jooksus võidutses KJK Vike sportlane Robin Sapar 49.04-ga. Neidude samadel distantsidel võidutsesid Karoli Käärt (24.80) ning 400m jooksus Stella Sohvi Altmets (Nõmme KJK) 59.25-ga. Väljaspool arvestust jooksis Marielle Kleemeier (Tartu SS Kalev) Lasnamäe kergejõustikuhallis välja aja 54.67.

Neidude teivashüppes triumfeeris Marleen Mülla (KJK Vike) 3.85-ga. Meeste samal alal võitis 4.10-ga SK Elite Sport noormees Deniel Kedrov. Teisel päeval võitis Kedrov hõbemedali kõrgushüppes (1.90).

Värske mitmevõistluse Eesti meister Katre Sofia Palm (Audentese SK) tegi nädalavahetusel kaasa kolmel üksikalal. Võitis kaugushüppe 5.91-ga, kuulitõukes saatis 4-kilose kuulimuna 12.53 peale ning võitis hõbemedali. Lisaks oli 60m sprindis 7.97-ga viies.

Priit Sihveri hoolealune Enrico Hänilene (KJS Sakala) triumfeeris meeste kuulitõukes 16.66-ga, naiste sama ala võidu võttis tulemusega 12.89-ga Leanne Siimumäe (KJK Kose 2000).

Meeste keskmaadistantsidel jagasid kirkamad medalid omavahel Karel-Sander Kljuzin (TTÜ SK) ja Kalev Hõlpus (Rapla JK). Hõlpus näitas laupäeval värskemat jalga 1500m distantsil võidutsedes 4:02.08-ga, Kljuzinile 36 sajandiksekundilise kaotusega hõbemedal (4:02.44). Pühapäeva 800m jooksul vahetasid mehed aga poodiumiastmeid – Kljuzinile kuld 1:55.51-ga ning Hõlpus 1:57.37-ga teine. Martin Kivimaa (SK Leksi 44) oli 1:58.37-ga jooksus kolmas.

Pronksmedal meeste 1500m trassil riputati kaela Robert Telptile (4:06.83), kes järgmisel päeval soolojooksuna võidutses poole pikemal distantsil. Audentese Spordiklubi staier võidutses 3000m jooksus tulemusega 8:40.15.

Neidude 1500m jooksus ei leidnud vastast Merili-Mai Kivimetsale (Tartu SS Kalev), kes triumfeeris 5:07.03-ga. Väljaspool arvestust tegid jooksus kaasa Laura Maasik (Nõmme KJK) ning Jekaterina Patjuk (TÜ ASK), kes lõpetasid vastavalt aegadega 4:37.38 ning 4:42.00. 800m jooksu U23 vanuseklassi meistritiitli võitis Liis Grete Atonen (TÜ ASK) 2:23.58-ga ning 3000m jooksus triumfeeris Audentese SK neiu Teele Telgma 11:25.42-ga.

5000 m käimises võitis U23 meistritiitli ajaga 26:48.25 Jaroslav Stupnikov ning neidude 3000 m käimise distantsil kaitses möödunud aasta tiitlit 19:44.41-ga Darja Predbannikova. Mõlemad käijad esindavad KJK Kalev Sillamäe värve.

Vaata kõiki tulemusi!

Avapäev järelevaadatav

Teine võistluspäev videopildis

U23 Eesti talviste meistrivõistluste kahe päeva galeriid Kergejõustiku Facebooki lehelt

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Favorte, Värska Vesi, Audi, Cramo, Tradehouse, Kalev, Kultuuriministeerium, Eesti Olümpiakomitee ja Tallinna linn.