Eesti U20 koondis püstitas Minski rahvusvahelisel maavõistlusel kaks Eesti siserekordit

25.-26. veebruaril toimunud rahvusvahelisel maavõistlusel võitsid Eesti U20 koondise sportlased ühe kuldmedali, kaks hõbe- ja kolm pronksmedalit. Sündis ka kaks Eesti siserekordit. Riikide arvestuses sai Eesti 7. koha.

Valgevene pealinnas Minskis teisipäeval alanud juunioride vanuseklassi rahvusvahelise maavõistluse avapäeva parimate tulemuste eest hoolitsesid teivashüppajad Eerik Haamer ja Marleen Mülla ning käija Jekaterina Mirotvortseva.

Ainsa kuldmedali tõi Eestile rahvusvahelisel kergejõustikuvõistlusel Eerik Haamer, kes kaitses eelmise aasta võitu meeste teivashüppes tulemusega 5.20.

Neidude teivashüppes võitis Marleen Mülla hõbemedali ning viis isikliku rekordi 4.20 peale. 18-aastase Mülla enda nimel olnud eelmine rekord püsis kõigest kaks päeva, Eesti meistrivõistlustel kuldmedalit võites oli tulemuseks 4.10. Eesti kõigi aegade siseedetabelis on Müllast eespool rekordinaine Reena Koll (4.31) ja Lembi Vaher (4.23). Esikoha võitis kodupubliku ees võistlenud Valgevene konkurent Krystsina Kantsavenka, kelle võidutulemus oli 4.30.

Esimesele võistluspäevale pani ilusa punkti 17-aastane Jekaterina Mirotvortseva, kes uuendas 5000 m käimises Eesti U20, U23 ja täiskasvanute siserekordit, saades ajaga 23.30,66 viienda koha. Alavõidu teenis türklanna Emir Demir (22:39.71). Ka eelmine Eesti rekord kuulus Mirotvortseva nimele, täpselt aasta tagasi samal võistlusel kattis Jevgeni Terentjevi õpilane selle distantsi 24:06.28-ga.

Sama distantsi noormeeste 5000 m käimises saavutas Artur Djatšuk uue isikliku rekordiga 9. koha.

Teine päev tõi juurde neli medalit ning teise Eesti U20 siserekordi

4×200 m segateatejooksu võistkond (Triine-Marie Land, Ann Marii Kivikas, Robin Sapar ja Ken-Mark Minkovski) jooksis Eesti U20 vanuseklassi rekordi, võidutulemuseks 1:34.09 ning III koht. Möödunud aasta Eesti 4×200 m teatejooksu nelik jooksis välja aja 1:34.80.
Kuldmedal riputati kaela võistluste rekordi 1:32.14-ga Itaalia segateatevõistkonnale.

Avapäeva kolmandal kohal lõpetanud seitsmevõistleja Tony Ats Tamm näitas teisel päeval head minekut 60 m tõkkejooksus, võttis alavõidu teivashüppes ning lõpetas teise ajaga 1000 m jooksu – kogusummaks 5165 punkti ning tasuks hõbemedal. Tamme üksikalade tulemused: 60 m 7.20 – kaugushüpe 6.46 – kuulitõuge 11.51 – kõrgushüpe 1.98 – 60 m tj 8.44 – teivashüpe 4.25 – 1000 m 2:52.48. Võistluse võitis lõunanaaber Udris Ralfs tulemusega 5232 punkti.

Lilian Turban saavutas neidude viievõistluses 3458 punktiga 8. koha. Turbani üksikalade tulemused: 60 m tj 9.69 – kõrgushüpe 1.78 – kuulitõuge 11.65 – kaugushüpe 5.07 – 800 m 2:44.81. Maavõistluse teisel päeval tegi Turban kaasa väljaspool arvestust ka kõrgushüppes, kus ületas 1.75.

Mihkel Lembitu õpilane Gertu Küttmann tõi Eestile viienda medali. Parimal katsel saatis Küttmann kuulimuna 13.32 peale ning võitis kuulitõukes pronksmedali. Esikoha võitis kodupubliku ees võistelnud Valgevene konkurent Yelizaveta Dorts 14.54-ga.

Ühe medali sai Eesti veel, kui Robert Telpt võitis noormeeste 2000 m takistusjooksus 5:51.73-ga pronksmedali. Telpt parandas samal võistlusel aasta tagasi joostud tippmarki ligi 14 sekundiga. Vähem kui kolme sekundi kaugusele jäi 1987. aastal Richard Jürgensoni poolt joostud 2000 m takistusjooksu U20 vanuseklassi siserekord (5:48.8). Jooksu võitis poolakas Adam Kołodziej 5:49.71-ga.

Neidude 2000 m takistusjooksus tuli Stella Reinumägi ajaga 8:33.66-ga 12. kohale.

Teiste koondislaste tulemused

Ken-Mark Minkovski jäi esimesena medalita noormeeste 60 m jooksus, saades finaalis ajaga 6.89 neljanda koha. Ann Marii Kivikasel jäi finaalist lahutama kaks sajandikku, tema ajaks 7.76 ning 10. koht.

Noormeeste 400 meetri jooksudistantsil näitas Robin Sapar nelja eeljooksu peale tulemusega 50.59 11. aega. Sama distantsi neidude hulgas jooksis Liis Grete Atonen välja 12. koha ajaga 1:00.20.

Meeste 1500 m jooksus sai Kalev Hõlpus uue sisetippmargi 4:06.68-ga 9. koha. Naiste distantsil tuli Merili-Mai Kivimets 5:01.65-ga 10. kohale.

Kaugus- ja kolmikhüppes esindasid meie koondist Johanna Soover ning Igor Andrejev. Kaugushüppesektoris sai Andrejev 6.85-ga 9. koha, kolmikhüppes piirdus 13.92-ga (11. koht). Sooveri lõpetas mõlemad võistlusalad 7. kohal. Paremat tulemust näitas neiu teisel päeval kaugushüppes, kus viimase vooru õhulennu pikkuseks mõõdeti 5.72, mis tähistab neiu isikliku rekordi kordust. Kolmikhüppes sai kirja 12.47.

Meeste 60 m tõkkejooksus jäi esimesena finaali ukse taha Steven Sepp. Eeljooksu ajaks märgiti 8.36 (9. koht). Naiste arvestuses jooksis Triine-Marie Land end finaali ja sai 8.91-ga 7. koha.

Rahvusvahelise maavõistluse lõpetas meeste kõrgushüpe, kus Eesti esindaja Markus Anvelt hüppas täpselt kaks meetrit ning tõi koondisel kaheksanda koha punktid. Naiste kõrgushüppes ületas Eliis-Maria Koit 1.65, mis andis 13. koha.

Kõik tulemused

Minski U20 maavõistluse video

12 riigi konkurentsis saavutas Eesti koondis 157 punktiga 7. koha. Võitis Itaalia, kes kogus 241 punkti. Teise koha sai korraldajariik Valgevene 220 punktiga ja kolmas oli 218 punktiga Poola.