Eesti U18, U20, U23 meistrivõistlused: Sündis neli uut Eesti siserekordit

Lasnamäe kergejõustikuhallis lõppesid U18, U20 ja U23 vanuseklasside Eesti talvised meistrivõistlused kergejõustikus. Püsitati neli uut Eesti siserekordit. Mitmed sportlased särasid rohkem kui ühe meistritiitliga.

Sisehooajal pidurdamatus hoos olev Karl Erik Nazarov (Audentese SK) sprintis uue Eesti siserekordi 60 m jooksus. Nazarovi ajaks mõõdeti kuni 23-aastaste noormeeste 60 m finaalis 6.68. Varasem Eesti rekord, 6.71, kuulus Argo Golbergile ning oli joostud 2003. aastal. Nazarovi järel sai teise koha Henri Sai (SK Altius) (6.87) ja kolmanda Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) (6.91).

15-aastane Elisabeth Pihela (Audentese SK) uuendas Eesti U18 vanuseklassi siserekordit, ületades 1.85. Ühtlasi on see sisetingimustes Eesti kõigi aegade seitsmendaks tulemuseks ning omavanuste hooaja maailma edetabelis hoiab Pihela selle tulemusega teist kohta. Pihela järel hõbemedali võitis klubikaaslane Liisa-Maria Lusti (1.73) ning pronksmedali KJK Kose 2000 esindaja Laura Lokotar (1.70)

Meeleoluka avapäeva lõpetas 17-aastane Jekaterina Mirotvortseva (Kalev-Sillamäe), parandades enda nimele kuuluvat absoluutklassi Eesti rekordit 3000 m käimises, saades kirja aja 13.20.32. Rekord siis nii U20, U23 kui täiskasvanute arvestuses paranes ligi 30 sekundiga! Teise koha teenis klubikaaslane Alla Šubina (15.46,69) ja kolmandana ületas finišijoone Alesja Laagus (NPSK Narvik) (20.52,77).

Neljas Eesti sisetippmark sündis neidude U18 vanuseklassis, kus Anna Maria Millend (Audentese SK) püstitas U18 Eesti rekordi 60 m tõkkejooksus ajaga 8.55! Varasem neidude U18 siserekord püsis 14 aastat Grit Šadeiko käes, kui 2006. aastal Leedus Kaunases jooksis aja 8.60. Millendi järel hõbedale tuli TÜ ASK sportlane Marianne Kivi (8.84) ja pronksile Tallinna SS Kalevlane Juliana Demeštšenko (8.92).

Nädalavahetuse edukaim võistleja oli Oliver Kruuspan (Audentese SK), kes poiste U18 vanuseklassis võitis viiest üles antud alast viis medalit, neli neist seejuurest kuldset. Vastast ei leidunud Kruuspanile 60 m (7.08) ja 60 m tõkkejooksus (8.15), 200 m jooksus (22.50) ning ankrumehena tõi Audentese 4×200 m teatejooksu võistkonna võidukalt finišisse ajaga 1:34.57. Audentese võistkonna koosseisu kuulusid veel Jaroslav Sivuha, Andry Harjakas, Kristofer Vilhelm Viet.
Kaugushüppes tuli vaid KJK Vike Roman Litvinov (6.83) paremust tunnistada. Kruuspani hõbemedalivääriline hüpe kandus 6.78 peale.

U23 vanuseklassi parimad:

Meeste teivashüppes triumfeeris mitmevõistleja Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) uue isikliku rekordiga 5.20. Naiste samal alal võitis Emilia Palgi (KJS Sakala) 3.70ga. Hausenberg võitis oma teise kulla 60 m tõkkejooksus ajaga 8.03.

Hendrik Lillemets (KJK Saare) tegi kuldse duubli hüppealadel. Kõrgushüppe võitis tulemusega 1.96 ning kaugusehüppe pikimaks õhulennuks mõõdeti viiendal katsel 6.65.

Naiste U23 vanuseklassi sprindidistantsidel ei leidunud vastast Karoli Käärtile (Audentese SK). Võidutsedes nii 60 m jooksus kui 200 m, võiduajad vastavalt 7.51 ja 24.64. Meestest võttis eelmainitud aladel kaks hõbemedalit Henri Sai (SK Altius) 6.87 ja 21.88

Katre Sofia Palm (Audentese SK) tegi nädalavahetusel kaasa kolmel üksikalal. Võitis 60 m tõkkejooksu ajaga 8.85, kaugushüppes andis 5.90 hüppamine hõbedase tasu ning kõrgushüppes jäi tulemusega 1.63 esimesena medalita.

U23 vanuseklassi produktiivseim kestvusjooksja oli Saina Mamedova (KJK Kalev-Sillamäe), kes võitis kuldmedalid 800m jooksus (2:30.61), 1500m jooksus (5:12.99) ning 3000 m jooksus (11:57.41)

Meeste keskmaa distantsidel jagasid kirkamad medalid omavahel ära Karel-Sander Kljuzin (Tartu Ü. ASK) ja Mark Abner (Treeningpartner). Kljuzinile riptati kaela kuldmedalid 1500 m ja 800 m jooksudes, võiduajad vastavalt 4:02.95 ning 2:00.53. 1500m hõbedamees Mark Abner sai ajaks 4:03.52. Vigade paranduse tegi Abner teisel päeval 3000 m jooksus, võidutsedes ajaga 8:44.00.

Tanel Saatman (KJK Visa) triumfeeris meeste kuulitõukes 14.33ga, naiste sama ala võidu võttis tulemusega 12.95ga Valeria Radajeva (Audentese SK).

5000 m käimises võitis meistritiitli ajaga 26:11.33 Andrei Baulin (KJK Kalev-Sillamäe), naiste 3000 m käimise esimene oli Darja Bredbannikova (KJK Visa) 19:47.59ga.

U20 vanuseklassi parimad:

U20 vanuseklassi edukamad sportlased olid sprinterid Ken-Mark Minkovki (Audentese SK) ja Ann Marii Kivikas (SK Altius). Mõlemad sportlased viisid koju 3 kuldmedalit.

60 m jooksus võitis esikoha Ken-Mark Minkovski (Audentese SK), võiduajaks 6.87. Naiste meistritiitel läks 7.72ga Ann Marii Kivikale (SK Altius). 200 m distantsidel võidutsesid Minkovki ja Kivikas sprindiaegadega vastavalt (21.72 ja 25.45).

Meeste teivashüppes võitis meistritiitli Eerik Haamer (TÜ ASK), võidutsedes U20 vanuselassis tulemusega 5.15. Naistest triumfeeris Marleen Mülla (KJK Vike) 4.05ga.

Eliis-Maria Koit (Haapsalu KJK) tuli meistriks naiste kõrgushüppes, tulemuseks 1.66. Meeste kõrgushüppes võitis 1.99ga esikoha Markus Anvelt (KSK Alem)

60 m tõkkejooksus tuli esikohale Tony Ats Tamm (Audentses SK) 8,21ga, naistest võitis ajaga 8,90 kuldmedali Triine-Marie Land (SK Fortis)

Meeste kuulitõukes oli põnev vastasseis kolme mehe vahel. Võitjana väljus KJK Atleetika sportlane Maksim Mihhailov (16.94), hõbemedal riputati kaela KJS Sakala Enrico Hänilenele (16.88) ja pronksmedal Rasmus Rooslehele Niidupargi KJK-st (16.81). Naistest tuli meistriks Gertu Küttmann (Niidupargi KJK) 13.72ga.

Naiste kaugushüppe (5.69) kui kolmikhüppe (12.44) esikoha võitis Johanna Soover (Audentese SK), meestest tegi samdel aladel kuldse duubli Igor Andrejev (Audentese SK), kaugushüppes tulemusega 6.90 ja kolmikhüppes 14.56.

Ann Marii Kivikas (SK Altius) võitis naiste 400 m finaali ajaga 58.46, meeste arvestuses krooniti Eesti meistriks aja 50.19 kirja saanud Robin Sapar (KJK Vike)

Naiste 800 m jooksus triumfeeris ajaga 2:25.00 Liis Grete Atonen (Audentese SK) Meeste samal distantsil jooksis end ajaga 1:58.08 võidule Kalev Hõlpus (Rapla JK)

Hõlpus võitis hõbemedali 3000 m jooksus (8:49.71), temat kiiremat aega ja kuldmedali võitis Robert Telpt (Audentese SK) võiduajaks 8:41.41. Naistest tuli 1500 m meistriks Merili-Mai Kivimets (Tartu SS Kalev) ajaga 4:58.89.

Meeste 5000 m käimises võitis meistritiitli Sergei Sannikov (NPSK Narvic) 25:38.81ga.

Meeste 4×200 m teatejooksus võttis võidu Audentese SK meeskond koosseisus Ats Kivimäe, Tony Ats Tamm, Sander Valt ja Ken-Mark Minkovski, nende võiduajaks oli 1:31.86. Naiste teatejooksu võitis samuti Audentese SK naiskond koosseisus Jelizaveta Mišina, Annabel Alliksaar, Liis Grete Atonen, Carina-Renne Valdek, saades võiduajaks 1:46.60.

U18 vanuseklassi parimad:

Anna Maria Millend (Audentese SK) ja Oliver Kruuspan võidutsesid sprintides

60 m jooksudes võidutsesid Millend ja Kruuspan aegadega vastavalt 7.69 ja 7.08 ning tõkkesprindis triumfeerisid aegadega 8.55 ja 8.15.

Marit Kutman (Tartu Ü. ASK) võitis neidude 200 m jooksu ajaga 25.36. Oliver Kruuspan (Audentese SK) oli noormeeste kiireim 22.50ga.

400 m distantsil kaitses meistrikulda neidudest Juliana Demeštšenko (Tallinna SS Kalev) ajaga 58.48 ja noormeestest võitis 51.15ga kuldmedali Karl August Kalamees (TÜ ASK).

U18 neidude kolmikhüppe võitis 11.53ga Anna Lensment (Audentese SK), noormeestest tegi pikima hüppe Viktor Morozov (KJK Atleetika), kelle tulemuseks mõõdeti 13.87.

Noormeeste kõrgushüppe tulemusega 1.89 võitis Kristjan Timuska (KJK Lõunalõvi).

Teivashüppesektoris näitasid U18 vanuseklassis neiud kõrgetasemelist võistlust. Marianne Kivile (TÜASK) riputati kaela kuldmedal tulemusega 3.75. Teisele koha ja hõbemedali võitis Laure Kiivit (TÜASK) ning kolmanda pronksise autasu viis koju Mona Linda Sikkal (SK Leksi 44) 3.50ga. Kõigil kolmel eelmainitud neiul on nüüd ka suvel Rietis toimuva Euroopa U18 meistrivõistluste normatiiv täidetud. Noormeest hulgas näitas parimat tulemust Madis Kaare (SK Altius), kes ületas kõrguse 4.40.

Neidude kaugushüppes tuli Eesti meistriks Liisa Maria Lusti (Audentese SK), tulemusega 5.89. Noormeestest võitis Roman Litvinov (KJK Vike) õhulennuga 6.83.

Kuulitõukes tulid kullale Hannes Remmelgas (TÜ ASK) tulemusega 15.93 ning Berit Saar (KJK Vike) 14.63ga.

1500 m jooksu meistriks tuli Anete Randma (SK Fortis) ajaga 5:00.45. Noormeeste 2000 m jooksu võidu võttis Ralph Rubert Nigul (UP Sport) tulemusega 6:10.73.

Teise päeva 800 m meistrikuldadele jooksid meestest 2:04.48ga Uku-Renek Kronbergs (Tartu SS Kalev) ja neidude kiireim oli Carmen Rääk (SK Maret Sport) 2:22.77ga.

Noormeeste 5000 m käimises läks kuldmedal Artur Djatšukile (KJK Kalev-Sillamäe) 26:10.66 ning neidudest oli 3000 m distantsil esimene Anna Ivanova (KJK Kalev-Sillamäe), saades ajaks 16:46.72.

Noormeeste 4×200 m teatejooksus tuli Eesti meistriks Audentse SK võistkond (Jaroslav Sivuha, Andry Harjakas, Kristofer Vilhem Viet, Oliver Kruuspan) ajaga 1:34.57. Neidudest võitis samuti Audentese SK teatenelik, koosseisus Emma Triin Seer, Mia Heleen Herman, Anna Maria Millend, Liisa-Maria Lusti, meistritiitli tõi aeg 1:43.62.