Eesti U18, U20 ja U23 meistrivõistlused: võimas rekord Mirotvortsevalt ja kolm kulda Verlinile

Lasnamäe kergejõustikuhallis lõppesid U18, U20 ja U23 vanuseklasside EV100 Eesti talvised meistrivõistlused kergejõustikus. Silmapaistvaima tulemusena püstitas 15-aastane Jekaterina Mirotvortseva 3000m käimises uue Eesti siserekordi U18, U20, U23 ja täiskasvanute vanuseklassides. U23 vanuseklassis võitis kolm individuaalset kuldmedalit Kreete Verlin, olles sellega nädalavahetuse edukaim sportlane.

60m tõkkejooksu läbis Verlin ajaga 8,44 (isiklik rekord), 200m jooksus võttis 24,42ga (isiklik rekord) napi võidu Õilme Võro (Võru KJK Lõunalõvi) ees (Võro aeg 24,54) ning  kaugushüppe kuld tuli tulemusega 5.79.  Võro oli kiireim ka 60m jooksus, ajaks 7,58.
200m ja 400m kullad võitis endale kindlalt Tony Nõu (Audentese SK), läbides distantsid vastavalt aegadega 21,76 ja 47,48 (isiklik siserekord). Kuldse duubli jooksis välja ka Mark Abner (Treeningpartner), võites laupäeval 1500m ajaga 3.59,78 (isiklik rekord) ning pühapäeval 3000m ajaga 9.01,16.
Meeste teivashüppe võidutulemuseks oli seekord Robin Noolel (Elite Sport) 5.25.  Jander Heili (KJS Sakala) võistluste pikim kuulikaar lendas 18.39 ning Johannes Treieli (KSK Saare) 60m tõkkejooksu ajaks võeti 7,96. Kõrgushüppes näitas head minekut Kaarel Ernits (TÜ ASK), kes võttis alavõidu isikliku rekordiga 2.12.  Oma uue siserekordiga 55,91 võidutses 400m jooksus Liis Roose (TÜ ASK). Reena Koll (KJK Visa) hüppas teivast 4.00.

U20 vanuseklassis oli produktiivseim kestvusjooksja Karel-Sander Kljuzin (TÜ ASK), kes võitis kuldmedalid  400m jooksus ajaga 51,26 ja 800m jooksus ajaga 1.59,36. Napi kaotuse ja hõbemedali pälvis Kljuzin 3000m jooksus, kus tulemuseks 9.02,40 (isiklik rekord). Alavõidu võttis igapäevaselt triatloniga tegelev Johannes Sikk (Tartu SS Kalev) ajaga 9.02,35 (isiklik rekord).
Põnevad heitlused pidasid 60m ja 200m jooksus maha Karl Erik Nasarov (Audentese SK) ja Henri Sai (SK Altius). Nazarov jäi peale 60 meetris ajaga 6,93 (isiklik rekord), Saia tulemuseks oli 7,01. Sai võttis seevastu magusa revenši 200 meetris, aegadeks vastavalt 22,24 (isiklik siserekord) ja 22,25 (isiklik rekord).
Noormeeste kuulitõuke  kindla esikoha võttis endale 17.83ga (isiklik rekord) Kevin Sakson (Haapsalu KJK).  Neidude 400m kiireim oli Piibe Kirje Aljas (TÜ ASK) ajaga 56,82.

Noorimas, U18 vanuseklassis sündis võistluste ainuke Eesti siserekord.  Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe) käis 3000m ajaga 13.57,77, mis on ühtlasi ka U20, U23 ja täiskasvanute vanuseklasside Eesti siserekord.
Ken-Mark Minkovski (Audentese SK) võttis kindlad alavõidud 200m jooksus ajaga 22,09 (isiklik siserekord) ja 400m jooksus ajaga 50,57 (isiklik rekord).
Kaks kulda hüppas enda kaela ka Eerik Haamer (TÜ ASK), võites teivashüppe uue isikliku rekordiga 4.85 ning kaugushüppe uue isikliku rekordiga 6.56.
800m ja 2000m jooksudes favoriidiks olnud Kristian Otlot (UP Sport) lõpetas esimesena mõlemad jooksud. Võiduaegadeks vastavalt 2.05,09 ja 5.59,90 (isiklik rekord).
Neidudest oli kahe meistritiitli vääriline Liis Grete Atonen (Audentese SK), kelle võidutulemus 400m jooksus oli 59,05 (isiklik siserekord) ja 800m jooksus 2.23,71.
Silmapaistvate isiklike rekorditega võtsid alavõidud ka Markus Anvelt (KSK Alem) kõrgushüppes  (1.98), Emely Karhu (Niidupargi KJK) samuti kõrgushüppes (1.75), Lilian Turban (Nõmme KJK) kaugushüppes (5.88) ning Ann Marii Kivikas (SK Altius) 200m jooksus ajaga 25,03.

Kõikide vanuseklasside esikolmikud said kaela EV100 erikujundusega medalid, sest  EV100 Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja kuuluvad 2018. aasta EV100 spordiprogrammi.