Eesti talviste meistrivõistluste teisel võistluspäeval sündis kaks Eesti noorterekordit

Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis toimunud Eesti täiskasvanute meistrivõistluste teisel päeval olid stardis mitmed Euroopa sisemeistrivõistlustele minevad sportlased, lisaks sündis kaks Eesti vanuseklassi rekordit 4x400m teatejooksus. Head vormi näitasid tõkkejooksjad, Patjukilt 75. Eesti meistritiitel, võidukas Balta, keskmaajooksjatelt kuldne duubel jpm.

Eesti sisemeistrivõistluste teine päev juhatati sisse 60m tõkkejooksudega. Meestest võitis kuldmedali Keiso Pedriks, kes läbis distantsi ajaga 8.05. Hõbemedalile jooksis 8.11-ga Martin Täht ja kolmandana ületas finišijoone 8.13-ga Johannes Treiel. EM-ile sõitev mitmevõistleja Risto Lillemets oli 8.14-ga neljas. Ligi tund aega varem näitas Pedriks lisajooksus aega 7.81. Peale jooksu sõnas noormees, et õige jooks on rihitud EM-i suunal. “Teeme ühe nädala veel natuke raskemat trenni ja siis juba puhkusega saab Poola minna,” lisas Pedriks.

Naiste tõkkesprindis tegi kaks head jooksu Diana Suumann. Lisajooksu võitis Suumann ajaga 8.22. Finaalis kärpis TÜ ASK sportlane aega veelgi ning võitis kuldmedali 8.20-ga. “Arvan, et võib-olla praegu oli selline pisut vormikõvera langus, aga aega veel EM-ini on ja usun küll, et töötame selle kallal, et seal tuleks ikkagi hooaja parim aeg,” sõnas Suumann intervjuus ERR-ile. Finaaljooksu viimasel tõkkel põlvele haiget teinud Kreete Verlin lõpetas ajaga 8.33 hõbemedalil. Pronksile jooksis end 8.84-ga Kristella Jurkatamm.

Meeste 200 meetri jooksus triumfeeris Ken-Mark Minkovski ajaga 21.69. Hõbemedal läks 21.85-ga Toruni EM-ile sõitvale ja eile 60m sprindi võitnud Karl Erik Nazarovile. Pronksmedal riputati kaela laupäeval 400m Eesti meistriks kroonitud Robin Saparile (22.02).

Naiste 200 meetri jooksu võitis üllatuslikult Kristin Saua, kes parandas isiklikku rekordit poole sekundiga, võidutsedes 24.47-ga. Hõbemedalile jooksis 24.75-ga Ann Marii Kivikas ja pronksine autasu riputati kaela eile isikliku rekordiga 60m sprindis võidutsenud Karoli Käärtile (24.82).

Kahe kuldmedaliga läks nädalavahetusel koju Kelly Nevolihhin, 1500m jooksu võidule lisandus täna kirkamat karva medal 800 m jooksus isiklikku rekordit märkiva tulemusega 2:11.21. Teisena ületas finišijoone 2:13.03-ga Katrina Stepanova ja pronksmedali võitis Katrin Zaitseva 2:14.69-ga

Meeste 800m triumfeeris isikliku tippmargi 1:52.72-ga Deniss Šalkauskas. Teisena ületas finišijoone Rasmus Kisel (1:53.06) ja kolmandana Karel-Sander Kljuzin (1:54.20).

Kuldse duubliga sai Eesti talvistel meistrivõistlustel hakkama ka keskmaajooksja Olavi Allase. Lisaks eilsele 1500 m jooksule võitis täna ka meeste 3000 m distantsi, noormehe ajaks märgiti 8:33.66. Ats Sõnajalg oli tulemusega 8:35.31 hõbemedalil ja pronksmedali teenis 8:37.54-ga Robert Telpt.

Imetlusväärse saavutusega sai hakkama 37-aastane Jekaterina Patjuk, kes kaitses möödunud aasta tiitlit 3000 m jooksus, võidutsedes ajaga 9:39.92. See oli Patjukile erinevate distantside peale kokku juba 75. Eesti meistritiitel. Teise koha teenis Laura Maasik 9:41.37-ga ning pronksmedal riputati kaela Pille Hinnile ajaga 10:00.80.

Meeste kõrgushüppes kaitses mullust tiitlit 35-aastane Karl Lumi, hüpates 2.10. Mikk Meerents ja Hendrik Lillemets alistasid kõrguse 2.05 ning said vastavalt teise ja kolmanda koha.

Naiste teivashüppes võidutses ainsana neli meetrit kätte saanud Marleen Mülla. Algkõrgusest 3.70 alles kolmandal katsel üle saanud Rakvere neiu tuli Eesti meistriks täpselt nelja meetrise hüppega. Hõbemedal Mona Linda Sikkalile 3.70-ga ja kolmanda koha võitis 3.40-ga Carlyn Pukk.

Meeste kolmikhüppe võitis viiendal katsel hüpatud 15.05-ga Viktor Morozov. Kaheksa sentimeetriga kaotas talle Jaak Joonas Uudmäe ja pronksmedali võitis Igor Andrejev 14.72-ga.

Päeva üks oodatumaid alasid oli naiste kaugushüpe, kus oli kohal ka sisehooaja ainsa võistluse teinud Ksenija Balta. Balta tegi viis katset ja võttis kindla võidu 6.45-ga. Hõbemedali võitis 6.25-ga Aet Laurik ja kolmas oli Tähti Alver 6.18-ga.

Naiste 4×400 m teatejooksu võitis 4:00.27-ga Nõmme KJK. Võidukasse nelikusse kuulusid Stella Sohvi Altmets, Anna Theresa Gustavson, Ramona Eliis A. Metsäranta ja Annika Sakkarias. KJK Kose 2000 neiud tulid 4:04.30-ga hõbemedalile (Rii Tartu, Mariliis Kruve, Laura Lokotar, Laura-Liisa Väli) ja pronksmedali võitis 4:10.28-ga Sparta SS naiskond (Brit Rammul, Katrina Stepanova, Triin Gede, Maria Veskla).

Päeva lõpetasid meeste 4×400 m teatejooksud. Uue Eesti U23 vanuseklassi rekordiga 3:21.37 tuli Eesti sisemeistriks SK Elite Sport kvartett. Võidukas meeskonnas jooksid Lukas Lessel, Deniel Kedrov, Mait Filipozzi ja ankrumehena Karl-Oskar Pajus. Teise koha võitis ajaga 3:24.64 TÜASK koosseisus Jakob Keller, Deniss Šalkauskas, Märt Riso ja Rivar Tipp. Pronksmedal riputati kaela 3:30.58-ga SK Fortis nelikule (Ramon Vilde, Markus-Taiyo Toiger, Märten Tropp, Andreas Laksberg).

Teatejooksus neljanda koha teeninud SK Elite Sport II võistkond koosseisus Harry Richard Jääger, Uku Nurk, Robert Kompus ja Mihkel Vesingi püstitasid Eesti uue U18 vanuseklassi Eesti rekordi 4x400m teatejooksus – 3:37.53!