Eesti talviste meistrivõistluste avapäeval sündis uus U18 Eesti rekord

Täna algasid Lasnamäe Kergejõustikuhallis Eesti talvised meistrivõistlused. Avapäeval uuendas Miia Ott kahel korral U18 Eesti rekordit 60 m jooksus.

Naiste 60 m jooksus krooniti Eesti meistriks uue isikliku rekordiga 7.32 Õilme Võro (Võru KJK Lõunalõvi). Talle järgnes Miia Ott (UP Sport), kes püstitas U18 vanuseklassi Eesti rekordi ajaga 7.49. Mõned tunnid varem oli ta eeljooksus juba rekordit uuendanud ajaga 7.53. Kolmandaks tuli samuti isikliku rekordi püstitanud Anna Maria Millend (Audentese SK) ajaga 7.50.

Meeste 60 m sprindis püstitas oma hooaja tippmargi Karl Erik Nazarov (Audentese SK) tulemusega 6.65. Hõbemedali sai kaela Henri Sai (Pärnu SK Altius) ajaga 6.78 ning kolmandaks tuli Tanel Visnap (Valga SK Maret-Sport) tulemusega 6.79.

Meeste teivashüppe põnevast duellist väljus võitjana Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev), kes ületas kõrguse 5.10. Risto Lillemets (KJK Saare) teenis hõbemedali tulemusega 5.05 ning kolmanda koha sai Marten Roasto (Viljandi KJS Sakala) tulemusega 4.80.

Meeste kuulitõukes tuli Eesti meistriks Jander Heil (Viljandi KJS Sakala), kes sai parimal katsel kirja tulemuse 18.77. Teine oli Enrico Hänilene (Viljandi KJS Sakala) tulemusega 17.76 ning kolmas oli Karl Koha (Audentese SK) tulemusega 16.35.

Naiste 400 m jooksu võitis Marielle Kleemeier (Audentese SK) hooaja tippmargiga 54.82. Talle järgnesid Liis Roose (TÜASK) ajaga 55.89 ning Viola Hambidge (Pärnu SK Altius) ajaga 56.17.

Meeste samal alal tuli võitjaks Uku Renek Kronbergs (Tartu SS Kalev), kes sai kirja aja 48.61. Teine oli Tauri Tamm (TÜASK) ajaga 48.82 ja kolmas oli Rasmus Kisel (Audentese SK) ajaga 50.55.

Naiste kõrgushüppes krooniti Eesti meistriks Valeria Smirnova (Tallinna SS Kalev), kes ületas kõrguse 1.82. Hõbemedali sai kaela Liisa-Maria Lusti (Audentese SK) ja pronksmedali Edlin Lisbeth Laur (Audentese SK), kes mõlemad ületasid kõrguse 1.76.

Meeste 1500 m jooksu kiireim oli Deniss Salmijanov (Tartu SS Kalev) ajaga 3:55.67. Teiseks tuli Deniss Šalkauskas (TÜASK) tulemusega 3:56.68 ning kolmas oli Kalev Hõlpus (Rapla JK) tulemusega 3:57.11.

Naiste samal distantsil teenis kuldmedali Helen Bell (Sparta SS) tulemusega 4:33.93. Talle järgnesid Kelly Nevolihhin (Rakvere KJK ViKe) ajaga 4:34.96 ning Karmel Jano (Rapla JK) 4:46.05.

Naiste kolmikhüppe meistritiitli teenis Daria O’Konnel-Bronin (Audentese SK), kelle parima hüppe pikkuseks mõõdeti 12.73. Hõbemedali sai kaela Johanna Soover (Audentese SK) tulemusega 12.54 ning kolmas oli Eliise Anijalg (Tartu SS Kalev) tulemusega 12.36.

Meeste kolmikhüppes tuli Eesti meistriks Franz Krull (Võru KJK Lõunalõvi) tulemusega 14.12. Teise koha teenis Igor Andrejev (Audentese SK) tulemusega 14.03 ning kolmas oli Sander Tiks (SK Leksi 44) tulemusega 13.90.

Naiste 3000 m käimise võitjaks tuli Maria Ivanova (KJK Kalev-Sillamäe), kellel kulus distantsi läbimiseks aega 15:16.19. Teine oli Marta Handina (KJK Atleetika) ajaga 17:15.38 ja kolmas oli Erika Bugrova (KJK Kalev-Sillamäe) ajaga 19:20.41.

Meeste 5000 m käimises tuli Eesti meistriks Virgo Adusoo (Bruno Junk Käimisklubi) ajaga 23:13.22. Talle järgnesid Artur Djatšuk (KJK Kalev-Sillamäe) ajaga 23:30.34 ning Ivan Titov (KJK Kalev-Sillamäe) ajaga 26:14.00.