Eesti – Soome – Rootsi mitmevõistluse maavõistlus peetakse Pärnus

16.-17. juunil toimub Pärnu rannastaadionil Eesti – Soome – Rootsi mitmevõistluse maavõistlus, kus Eesti koondist esindavad kümnevõistluses Karel Tilga, Taavi Tšernjavski, Hans-Christian Hausenberg, Ramo Kask ja Mikk-Mihkel Arro. Seitsmevõistluses on stardis Margit Kalk, Kristella Jurkatamm, Katre Sofia Palm ning Pärl Eelma.

Lisaks naabrite võitmisele on mitmel eestlasel eesmärk püüda Berliini EMi piletit. Nii Tšernjavskil kui Tilgal onnorm täis, ent kuna normitäitjaid on rohkem kui kohti, pääseb Berliini kolm suurema punktisumma kogunud kümnevõistlejat. 7873 silma kogunud Tšernjavski on selles pingereas viies 7873 punktiga, Tilga 8101 punktiga kolmas.

Eesti kümnevõistluse erakordse seisu ja tugeva konkurentsi üle on Tšernjavskil hea meel. „Mul on kõigi normi täitnud meeste üle väga hea meel, oleme ju väiksest saati koos võistelnud ja kui kellelgi hästi läheb, siis ikka elad neile kaasa. Lisaks on see olukord väga motiveeriv. Kui ma ise normi täitsin, siis ma ei eeldanudki, et sellise tulemusega Berliini pääsen,“ rääkis sportlane, kes loodab Pärnus koguda 8000 või 8100 lähedase punktisumma. „Väga äge on sellise seltskonna sees olla, see on kergejõustikule üldisemalt ka kasuks tulnud, meie ala on hästi pildil. Sellised tuttavad, kes muidu kergejõustikust ei räägi, tulevad nüüd ka kümnevõistlusest rääkima,“ lisas ta.

Soome ja Rootsi kümnevõistlejatest on parimate isiklike rekorditega soomlane Juuso Hassi 7734 punktiga ning rootslane Jakob Samuelsson 7620 punktiga.

Eesti naiste esinumber on sel võistlusel Kristella Jurkatamm, kes on parima seitsmevõistlusega kogunud 5489 punkti. Margit Kalgi rekord on 5442 punkti. Rootsi koondise esinumber on Bianca Salming (5894 p), veel kahe rootslanna isiklikud tippmargid on suuremad kui 5700 punkti. Soomlannade esinumber Hertta Heikkinen 5597 silmaga.

Võistluste avamine toimub 16. juunil kell 12.30, teine võistluspäev algab 17. juunil kell 11.00.

Vaata ajakava ja tulemusi!

Sissepääs on kõigile tasuta!

Lisainfo:

Silvi Kask

Võistluse korraldaja

Tel: 517 8327

E-mail: silvi@ekjl.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST