Eesti Post andis täna välja kergejõustiku U23 EM-i postmargi

Eesti Post andis täna, täpselt nädal enne kergejõustiku Euroopa U23 meistrivõistluste algust välja tiitlivõistluste postmargi ning esimese päeva ümbriku. Lisaks annavad võistluste korraldajad laste kergejõustikujoonistustest välja ka lustakad postkaardid.

Võistluste ametlikes värvides valminud sportliku postmargi väärtus on 55 senti, millega saab panna teele oma tervitused üle Eesti. Kui on soov läkitada tervitusi kaugemale, tuleks marke kleepida mitu. 1. juulil said kõik soovijad Tallinna Postkontorist Narva maanteel postmargile ka esimese päeva templi. Margi kujunduse autoriks on margikunstnik Triin Heimann.

Võistluste ajal 9.-12. juulil saab oma tervitused kirja panna või joonistada U23 EM-i vahvatele postkaartidele, mis on valminud laste joonistuste põhjal. Suurele joonistuskonkursile üle kogu Eesti saabunud 196 töö seast valisid postkaartidele kolm pilti Rasmus Mägi ning Eesti Olümpiakomitee, Eesti Kergejõustikuliidu, Nike ja Omniva esindajad. Postkaartidele pääsesid 9-aastase Carmeli joonistus „Harjutamine teeb meistriks“, 13-aastase Kai-Melli „Kui värvid on vallutanud spordimaailma“ ning 9-aastase Katarina Briti „Tõkkejooksuduell“. Laste joonistuskonkursile laekunud piltidest tuleb võistluste ajal staadionile ka meeleolukas näitus.

Nii marke kui ka postkaarte saab kõigil neljal võistluspäeval osta Kadrioru Staadionil võistluste marketalal. Oma tervitused saab sealsamas ka postkasti panna. Võistluste postmarke saab loomulikult osta ka postkontoritest üle Eesti.

Euroopa U23 meistrivõistlused, mis on 2015. aasta Euroopa kergejõustiku üks tippsündmusi, toimuvad 9.-12. juulil Tallinnas ning toovad Kadrioru Staadionile ligi tuhat alla 23-aastast kergejõustiklast üle Euroopa. Neist paljud kuuluvad juba praegu Euroopa ja maailma absoluutsesse tippu. Eestlased on võitnud U23 EM-idelt seitse medalit, viimati Rasmus Mägi (2013 pronks) ja Grit Šadeiko (2011 kuld). Piletid on müügil Piletilevis.

Euroopa U23 meistrivõistluste rahvusvahelised partnerid on Omega, Le Gruyère AOP Switzerland ja Eurovision. Võistluse toetaja on Utilitas, partnerid Saku, EMT ja Elion ning Getty Images. Meediapartnerid on ETV, Eesti Päevaleht, Delfi Sport ja Kuku raadio. Toetavad Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond, Kultuuriministeerium, Tallinna linn ja Eesti Kultuurkapital.

Fotol: Margikunstink Triin Heimann U23 EM-i margiga
Foto autor Joosep Martinson / Eesti Kergejõustikuliit