Eesti Olümpiakomitee kutsub lasteaedu, koole ja töökohti üles tähistama Spordinädalat

23.-30. septembril tähistatakse nii Eestis kui kõikjal Euroopas järjekordset spordinädalat. Selle eesmärgiks on suurendada liikumisharrastusega tegelevate inimeste arvu ja tõsta liikumisharrastuse, spordi- ja tervisealast teadlikkust.

Eesti Olümpiakomitee kutsub kõiki Eesti lasteaedu, koole ja spordiklubisid üles tähistama spordinädalat ning korraldama vahvaid üritusi, aktiivseid lõunapause, spordi-, tervise- ja matkapäevi, terviseradade ühiskülastusi, avatuid treeninguid ja muid sportlikke tegevusi. Oma üritust saab registreerida veebiaadressil www.spordinadal.ee.

Eesti Olümpiakomitee liikumisharrastuse juhi Peeter Lusmägi sõnul on Spordinädala peamisteks sihtgruppideks haridusasutused, ettevõtted ja spordiklubid. 

„Nädala üheks sisuliseks väljakutseks on kaasata liikumisharrastuse edendamisse aktiivsemalt ka tööandjaid. Regulaarselt kehaliselt aktiivne inimene jõuab rohkem ja paremini, on rõõmsam ja õnnelikum, mis tähendab ühtlasi, et lisaks inimese isiklikule kasule võidavad tema kehalisest aktiivsusest ka kõik, kes on tema ümber,” rääkis Lusmägi.

Käesoleval aastal on Spordinädala hüüdlauseks „Liikudes võidad alati!“. „Loodan, et anname positiivse impulsi ka neile kaasmaalastele, kes korrapäraselt liikumisharrastusega veel ei tegele,“ lisas Lusmägi.

Spordinädala patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on olümpiavõitja Gerd Kanter, laulja Inger, näitleja Kait Kall, ettevõtja ja kulturist Ott Kiivikas, ettevõtja Kristel Kruustük, liikumisentusiast ja suunamudija Sandra Raju ja rektor Tiit Land. 

Oma sündmust saab Spordinädal 2020 sündmuste kalendrisse SIIN. Kõiki kampaaniaga liituvaid koole ja lasteaedu, kes registreerivad oma sündmuse enne 10. septembrit, tunnustab EOK erinevate auhindadega. 

Ka sel aastal on spordinädala suurtoetajaks tarbijate ühistuid koondav suurim kodumaine kaubandusgrupp Coop Eesti ning koostööpartneriks Eesti Olümpia- ja Spordimuuseum. Lisaks jõuab osalejateni Eesti Olümpiakomitee poolt liikuva ja sportliku organisatsiooni tunnistus. Kõikide liitunud ettevõtete vahel loosib EOK välja viis kutset kahele Spordiaasta Tähtede Galale ning kümme Tartu Suusamaratoni osavõtutasu kinkekaarti. 

Spordinädala 2020 tegevustesse on kaasatud suur arv erinevas vanuses osalejaid paljudest eluvaldkondadest. Eelmisel aastal registreeriti spordinädalal Eestis 193 840 osaluskorda, mis teeb sellest suurima liikumist ja tervislikke eluviise propageeriva sündmuse Eestis. 

Spordinädal 2020 raames on kõigil huvilistel asutusesiseste tegevuste läbiviimisel ja kommunikatsioonis kasutada ka Spordinädala sümboolikat.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST