Eesti murdmaajooksu meistrivõistlused toimuvad laupäeval Hiiu staadionil

Laupäeval,  21. aprillil toimuvad Tallinnas Hiiu staadionil Eesti murdmaajooksu meistrivõistlused, mis annavad avalöögi tänavusele Eesti kergejõustiku välishooajale. Meistrivõistlustel osaleb ligi 200 jooksjat 26 klubist ja kohal on pea kogu Eesti paremik. Ühtlasi saavad Nõmme terviseradadel ka kõik harrastajad osaleda 4 km pikkusel murdmaajooksul.

Kõigis vanuseklassides peetavatel murdmaajooksu meistrivõistlustel asuvad erinevatel  distantsidel võistlustulle suur osa Eesti esinumbritest. Sel aastal võistlevad noorsoo ja täiskasvanute põhiklassi võistlejad ühes stardis. Sellega on veel noorsoo klassi kuuluvatel sportlastel võimalus edu korral võita kaks medalit.

Väga huvitav tõotab tulla võistlus kõrgetele kohtadele meeste ja noorsoo 4 km jooksus. Medalimõtetega lähevad rajale eelmise aasta võitja Roman Fosti ja Sergei Tšerepannikov Stamina SK-st,  Taivo Püi Sportkeskus.ee-st, Keio Kits Eesti Maaülikooli SK-st, Kaur Kivistik ja Rauno Laumets Tartu SS Kalevist ning Allar Lamp ja Aleksei Markov Tartu Ülikooli ASK-st.

Naiste jooksus on kindel favoriit Jekaterina Patjuk Tartu Ülikooli ASK-st. Eesti meistrivõistluste medali sooviga lähevad rajale äsja Rotterdami maratonil isikliku rekordi 2.39.15 jooksnud ja sellega Londoni OM B-normi täitnud Evelin Talts ja Merill Mägi Stamina SK-st, Liina Tšernov Sportkeskus.ee-st ja Kelly Nevolihhin Rakvere KJK-st Vike.

Nõmme terviseradadel toimuvate Eesti murdmaajooksu meistrivõistluste raames saavad ka kõik harrastajad osaleda 4 km pikkusel murdmaajooksul. Võistluskeskus asub Hiiu staadioni kõrval. Harrastajate start antakse kell 12.30. Harrastajatel on pärast oma jooksu hea võimalus kaasa elada erinevate vanuseklasside Eesti parimate jooksjate mõõduvõtmistele. Info ja registreerimine www.stamina.ee/rahvajooks  ja 6718548.

Nädal hiljem, 1. mail toimub Viljandimaa Spordiliidu ja Stamina SK koostöös 83.  Suurjooks ümber Viljandi järve, mille raames selgitatakse ka Eesti meistrid 12 km krossijooksu distantsil.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Elion, Nike, Tallinna Sadam, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.

Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

Lisainfo:
Silvi Kask
Eesti Kergejõustikuliit, võistluse korraldaja
tel: 517 83 27
e-post: silvi@ekjl.ee

Urmo Raiend
SK Stamina, võistluse läbiviija
tel: 501 95 72
e-post: urmo@stamina.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST