Eesti mitmevõistluse paremik kogunes Kadrioru staadionil

„Eesti mitmevõistlus 100“, 30 päeva Tallinnas toimuva Euroopa mitmevõistluse karikavõistluste superliigani, Eesti-Soome-Rootsi maavõistluse koondise avaldamine ja Superliiga koondise kandidaatide tutvustamine – need kõik olid põhjused, miks täna, 30. mail kogunes Kadrioru staadionil suur osa Eesti parimatest mitmevõistlejatest.

Eesti Kergejõustikuliidu saavutusspordijuht Marko Aleksejev tegi üritusel teatavaks peamiseks Euroopa mitmevõistluse karikavõistluste superliiga koondise katsevõistluseks oleva Eesti-Soome-Rootsi maavõistlusele sõitjate nimed: „Järgmisel nädalavahetusel, 8.-9. juunil Rootsis toimuvale maavõistlusele sõidavad Eestit esindama Kaarel Jõeväli, Karl Robert Saluri, Martin Sisas, Ramo Kask, Hendrik Lepik, Tarmo Riitmuru, Terje Kaunissaar, Karol Rahuoja ning Kairit Olenko. Loodan, et võit tuleb koju!“  

Aleksejev lisas, et Superliiga kandidaatide osas suuri erinevusi ei ole – naistest täieneb kandidaatide nimekiri Mari Klaubi ja 2011. a U23 Euroopa meistri Grit Šadeiko ning meeste puhul 2009. a Euroopa sisemeistri Mikk Pahapilliga. Eesti koondis Superliigal kinnitatakse 20. juunil.

Eesti Kergejõustikuliidu auliige ning statistik Erlend Teemägi valgustas tänaseid Eesti mitmevõistlejaid kümnevõistluse 100-aastasest ajaloost. Esimene kümnevõistlus toimus Eestis uue kalendri järgi 1. juunil 1913. aastal ehk sada aastat tagasi. Toonase võistluse võitis rootslane Lars Hornborg ja parima eestlasena saavutas 5. koha Gustav Kiilim, kes kogus siis kehtinud punktitabeli järgi 4438 punkti, mida võib pidada ka Eesti esimeseks kümnevõistluse rekordiks.

Tänase ürituse toimumisaja valik oli nii mõneski mõttes märgilise tähendusega, kuna samal päeval toimus Kadrioru staadionil ka järjekorras juba 56. Uno Palu auhinnavõistlus. 1956. aasta Melbourne’i olümpia neljas mees kümnevõistluses ning 1958. a Euroopa meistrivõistluste hõbemedalimees – Uno Palu – oli ka ise üritusel kohal, et tänaseid mitmevõistlejaid sütitava kõnega innustada ning edu soovida.

Euroopa mitmevõistluse karikavõistluste superliiga toimub Tallinnas Kadrioru staadionil 29.-30. juunil. Võistlustules on kaheksa parimat Euroopa mitmevõistluse riiki – lisaks Eestile võistlevad Superliigal Suurbritannia, Prantsusmaa, Venemaa, Valgevene, Poola, Itaalia ja Ukraina koondised. Kui varasemalt võistlesid naiskond ja meeskond eraldi arvestuses, siis alates sellest aastast võisteldakse ühise võistkonnana – neli meest ja neli naist. Võistluste kodulehekülg – http://ecce2013tallinn.org

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Tallinna Sadam, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.
Eesti Kergejõustikuliidu ametlik joogipartner on Saku.
Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

Lisainfo:

Marko Aleksejev
Eesti Kergejõustikuliit, saavutusspordi juht
Tel: 5910 5056
E-post: marko@ekjl.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST