Eesti meistrivõistlustel osalevad Kirt, Balta, Kupper, Galeta, Kanter jt tipud

17.-18. augustil toimuvad Tallinnas, Kadrioru staadionil Eesti meistrivõistlused kergejõustikus. Avapäeval näeb võistlemas ka odaviske maailma edetabeli juhti Magnus Kirti, lisaks on kohal teised meie paremad sportlased Ksenija Balta, Kristo Galeta, Martin Kupper, Rasmus Mägi jt. Kettaheites pakub noorematele meestele konkurentsi olümpiavõitja Gerd Kanter. Kokku on osalemas 258 sportlast ja esindatud 41 klubi.

Võistluste avamine toimub laupäeval, 17. augustil kell 13.45, võistluspäev algab meeste odaviskega kell 14.00. Meeste odavise on meistrivõistluste üheks magnetiks, kus saab näha sel aastal kahel korral üle 90 meetri visanud ja Eesti rekordit uuendanud Magnus Kirti (TTÜ SK). Talle pakub konkurentsi eelkõige Tanel Laanmäe (SK Viraaž).

Eelmisel nädalal hooaja avavõistlusel Horvaatias 6.52 kirja saanud kaugushüppaja Ksenija Balta (Tallinna SS Kalev) püüab Kadriorus Doha maailmameistrivõistluste normatiivi (6.72). Balta plaanib osaleda ka naiste 100 m jooksus, kus ta konkureerib meistritiitli nimel eelkõige Õilme Võro (KJK Lõunalõvi) ja Karoli Käärtiga (Audentese SK).

Meeste kuulitõukes tuleb ringi pikalt püsinud Eesti rekordi sel suvel enda nimele kirjutanud Kristo Galeta (KJS Sakala).

Rasmus Mägi (TÜ/ASK) on üles antud nii 400 m kui 400 m tõkkejooksus. Millisel alal Mägi jookseb, otsustab ta vahetult enne võistlust. 400 m tõkkejooksus on stardis ka Jaak-Heinrich Jagor (Tartu SS Kalev). 

Meeste kõrgushüppes on favoriidiks suurepärast hooaega tegev Karl Lumi (Tallinna SS Kalev), kes viimati võistles võistkondlikul EMil ja ületas seal 2.21.

Meeste teivashüppes tõotab tulla põnev duell Robin Noole (SK Elite Sport) ja Eerik Haameri (TÜ/ASK) vahel, kes mõlemad on sel suvel isikliku tippmargi viinud 5.40ni.

Huvitava võistluse pakuvad naiste vasaraheites kindlasti Eesti rekordiomanik Anna Maria Orel (Tallinna SS Kalev) ja Kati Ojaloo (KJS Sakala). Meeste vasaraheites jahib esimest Eesti meistritiitlit väliseestlane Adam Kelly (TÜ/ASK). 

Meeste kettaheites on kohal Eesti hetke parim kettaheitja Martin Kupper (Audentese SK), Kupperile tuleb konkurentsi pakkuma tippsportlase karjääri eelmisel aastal lõpetanud olümpiavõitja Gerd Kanter (Tallinna SS Kalev).

Meeste 100 m distantsil tasub jälgida Henri Saia (SK Altius), Ken-Mark Minkovskit (Audentese SK), Karl Erik Nazarovit (Audentse SK) ja mitmevõistleja Hans-Christian Hausenbergi (Tartu SS Kalev). 200 m tuleb Saia ja Minkovskiga tiitli nimel võitlema Eesti rekordimees Marek Niit (KJK Saare).

Pikematel distantsidel võib samuti oodata häid tulemusi. Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev) tuleb starti oma põhidistantsil 3000 m takistusjooksus ja 1500 m jooksus. Liina Tšernov (SK Jooksupartner) on end kirja pannud nii 800 m, 1500 m kui 3000 m distantsidel ja osaleb neist kahel. Maratoonar Tiidrek Nurme (TÜ/ASK) on registreeritud nii 5000 m kui 1500 m distantsile.

Kohal on ka Eesti käimisele viimaste aastatega uue hingamise andnud ja ohtralt rekordeid purustanud Jekaterina Mirotvortseva (KJK Sillamäe-Kalev), kellelt võib igal võistlusel suurepärast tulemust oodata. Mirotvortseva püüab meistritiitlit naiste 10 000 m distantsil.

Vaata ajakava.

Vaata osalejate nimekirja.

Mõlemast võistluspäevast näitavad otsepilti Delfi TV ja TV6. 17. augustil on ülekande algus kell 13.45 ja 18. augustil kell 15.50.

Esmakordselt saab Eesti meistrivõistlustest läbi Sportity mobiiliäpi (töötab nutitelefonis ja tahvelarvutis) näha live-tulemusi. Selleks tuleb alla laadida Sportity äpp, parool on EMV2019. 

Päevapilet maksab 10 eurot, sooduspilet 5 eurot (õpilased, üliõpilased, pensionärid). Pileteid saab osta kohapealt sularahas. Kuni 7-aastased lapsed (k.a.), puudega inimesed ja nende saatjad pääsevad võistlusele tasuta.

Samaaegselt kergejõustiku Eesti meistrivõistlustega selgitatakse Kadrioru staadionil ka Eesti meistrid kiikingus. Võistlus algab 18. augustil kell 13.00 ja põnevaimad hetked toimuvad kella 15-16 paiku. Täpsem info kiikingu Eesti meistrivõistluste kohta www.kiiking.ee.

Lisainfo:

Silvi Kask
Võistluste korraldaja
E-mail: silvi@ekjl.ee
Tel: 667 7993; 517 8327

Mariel Gregor
Kommikunikatsioonispetsialist
E-mail: mariel@ekjl.ee
Tel: 530 51250

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST