Eesti meistrivõistlustel ekidenis valitses Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi

Eesti Kergejõustikuliidu ja Stamina Spordiklubi poolt laupäeval 6. oktoobril Pirita Lillepi pargis korraldatud Eesti meistrivõistlustel ekidenis läksid võidud nii naiste-, kui meeste arvestuses Tartu Ülikooli Akadeemilisele Spordiklubile.

Tugeva kooseisuga osalenud (Raimond Valler, Nikolai Vedehin, Kenny Kivikas, Tiidrek Nurme, Aleksei Markov, Allar Lamp)  Ülikooli spordiklubil tiitli kaitsmisega raskusi ei tekkinud. Meeskonna võiduaeg oli 2.12.51. Ülikooli naiste võistkonnale tõid ajaga 2.37.33 võidu Kelli Mets, Leila Luik, Keiti Mets, Liina Luik, Egle Mätas, Lily Luik.

Haaravaks kujunes meeste arvestuses ekideni hõbemedali heitlus, kus Stamina Spordiklubi suutis lõpuks 8 sekundiga edestada sportkeskus.ee meeskonda, ajad vastavalt 2.18.01 ja 2.18.09.

Naiste arvestuses läks hõbemedal samuti Stamina Spordiklubile ajaga 2.41.45. Kolmandale kohale jäid klubi sportkeskus.ee naised ajaga 2.55.14.

Ekideni eesti meistrivõistlustel oli osalemas pea kogu meie kestvusjooksu koorekiht.

Vaadake võistluste protokolli võistlustulemuste rubriigis:

Ekiden on teatejooks klassikalisel maratonidistantsil 42,195 km, mis on jagatud 6 etapiks. Etappide pikkused on järjekorras 5 km – 10 km – 5 km – 10 km – 5 km – 7,195 km.

 Fotode autor: Mallor Malmre

Eesti Kergejõustikuliit ja Stamina Spordiklubi korraldavad laupäeval, 6. oktoobril Pirital, Lillepi pargis Eesti meistrivõistlused ekidenis.

Ekiden on teatejooks klassikalisel maratonidistantsil 42,195 km, mis on jagatud 6 etapiks. Etappide pikkused on järjekorras 5 km – 10 km – 5 km – 10 km – 5 km – 7,195 km.

Kolmele pjedestaalikohale on oodata põnevat konkurentsi. Tiitlit asub kaitsma Tartu Ülikooli Akadeemiline SK, kelle ridades tulevad võistlema käesoleva aasta Eesti meistrid Tiidrek Nurme ja Allar Lamp ning viimasel ajal suurepäraseid jookse näidanud Nikolai Vedehin. Tartlastele soovivad kõva lahingu anda eelmise aasta hõbe Stamina SK ja pronks Sportkeskus.ee. Stamina meeskonna liidriteks on Sergei Tšerepannikov ja Roman Fosti ning tiimi tugevdab kindlasti Priit Lehismets, kes hiljuti üllatas maratoni Eesti meistrivõistlustel 4. kohaga. Viimati pronskmedalitega leppinud Sportkeskus.ee trump on ühtlane koosseis eesotsas 2012. a. mitmekordse Eesti meistri Viljar Vallimäe ja maratoni hõbeda Kaupo Sasminiga.

Naiste võistlusel on favoriit Tartu Ülikooli Akadeemiline SK, kuid oma võimalus on ka Stamina SK naiskonnal. Tartlannade trumbiks on ühlane koosseis eesotsas õdede Luikede ja Jekaterina Patjukiga. Stamina naiskonna liidrit, käesoleva aasta kolmekordset Eesti meistrit Evelin Taltsi soovivad võistluses kullale vääriliselt toetada maratoni pronks Liis-Grete Arro, Merill Mägi jt.

Ekiden toimub Lillepi pargi 2,5 km ringil ja seega on kogu võistlus huvilistele hästi jälgitav. Start antakse nii meestele kui naistele kell 12. Kella 11-15 on Lillepi ring rulluisutajatele ja ratturitele suletud.

Info:
Eesti Kergejõustikuliit
Silvi Kask
Tel: 66 77 993, 51 78 327
silvi@ekjl.ee

Urmo Raiend
Stamina SK
5019572
stamina@stamina.ee