Eesti meistrivõistluste teisel päeval näidati häid tulemusi naiste tõkkesprindis

Talviste Eesti meistrivõistluste teisel päeval näitasid häid tulemusi naistõkkesprinterid.

Naiste 60 m tõkkejooksu põnevast duellist väljus võitjana Diana Suumann (TÜASK), kes püstitas hooaja tippmargi ajaga 8.16. Teiseks tuli samuti uue hooaja tippmargi (8.18) püstitanud Kreete Verlin (SK Fortis). Pronksmedali sai kaela Elsa Puu (TÜASK) ajaga 8.74.

Meeste 60 m tõkkejooksus krooniti Eesti meistriks Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev) ajaga 7.88. Teise koha sai Taavi Tšernjavski (SK Elite Sport) ajaga 8.15 ning kolmas oli Johannes Treiel (KJK Saare) ajaga 8.22.

Meeste kaugushüppe võitis Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev), kelle pikima katse tulemuseks mõõdeti 7.46. Teiseks tuli Reimo Sepp (Tallinna Spordiakadeemia) tulemusega 6.95 ja kolmanda koha sai Ron Sebastian Puiestee (KJK Saare) tulemusega 6.89.

Naiste kaugushüppes tuli Eesti meistriks Liisa-Maria Lusti (TÜASK) tulemusega 6.42. Teise koha sai Katre Sofia Palm (Tallinna Spordiakadeemia) tulemusega 6.07 ning kõigest sentimeetriga jäi kolmandaks Elsa Puu (TÜASK), kelle parima katse tulemus oli 6.06.

Naiste 200 m sprindi võitis uue isikliku rekordiga 24.06 Ann Marii Kivikas (Pärnu SK Altius). Hõbemedali sai kaela Kreete Verlin (SK Fortis) ajaga 24.16 ning pronksi sai Kätriin Kivimets (Tartu SS Kalev) ajaga 25.11.

Meeste 200 m jooksus krooniti Eesti meistriks Lukas Lessel (TÜASK) ajaga 21.77. Teiseks tuli Rain Kirsipuu (TÜASK) ajaga 22.31 ja kolmas oli Sten Ander Sepp (Tallinna Spordiakadeemia) ajaga 22.34.

Naiste kuulitõuke parim oli Kätlin Piirimäe (Koigi KJK) tulemusega 15.40. Teise koha sai Berit Saar (Rakvere KJK ViKe) tulemusega 14.32 ning kolmandaks tuli Monica Vainola (Nõmme KJK) tulemusega 13.89.

Naiste teivashüppes teenisid kolmikvõidu SK Elite Sport tüdrukud. Eesti meistriks krooniti Allika Inkeri Moser, kes ületas kõrguse 3.90. Hõbemedali sai kaela Ellen Ingrid Aadamsoo tulemusega 3.50 ning pronkmedalile tuli Marleen Ritari tulemusega 3.40.

Naiste 800 m jooksus tuli Eesti meistriks Marielle Kleemeier (Audentese SK), kelle võiduaeg oli 2:16.28. Talle järgnesid Marleen Koll (Sparta SS) ajaga 2:18.75 ja Stella Sohvi Altmets (Nõmme KJK) ajaga 2:19.51.

Meeste 800 m jooksu kiireim oli Sten Sihver (TÜASK) ajaga 1:54.96. Teiseks tuli Richard Kaup-Lapõnin (SK Lindon) ajaga 1:56.04 ning kolmas oli Enari Tõnström (TÜASK) ajaga 1:59.61.

Meeste kõrgushüppes krooniti Eesti meistriks Hendrik Lillemets (KJK Saare), kes ületas kõrguse 2.05 avakatsel. Hõbemedal läks jagamisele Deniss Tšernobajevi (Tallinna SS Kalev) ja Kristen Robin Masti (Võru KJK Lõunalõvi) vahel, kes ületasid kõrguse 2.05 teisel katsel.

Naiste 3000 m jooksu võitis Helen Bell (Sparta SS), kes läbis distantsi ajaga 9:38.34. Teise koha sai Liis-Grete Arro (SK Jooksupartner) ajaga 9:56.20 ja kolmas oli Pille Hinn (Sparta SS) 10:06.98.

Meeste 3000 m jooksu põnevast heitlusest väljus võitjana Deniss Šalkauskas (Sparta SS), kelle võiduaeg oli 8:27.56. Hõbemedali sai kaela Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev) ajaga 8:28.51 ning pronksi sai Kalev Hõlpus (Rapla JK) ajaga 8:29.26.

Võistlused lõpetas alati põnevust pakkuv 4×400 segateatejooks. Eesti meistriks tuli TÜASK I võistkond koosseisus Liis Grete Atonen, Liisa-Maria Lusti, Jakob Keller ja Lukas Lessel. Võiduajaks märgiti 3:33.83. Teiseks tuli Tallinna Spordiakadeemia võistkond (Katre Sofia Palm, Mia Mireia Uusorg, Reimo Sepp, Sten Ander Sepp) ajaga 3:36.71 ning kolmas oli SK Elite Sport võistkond (Allika Inkeri Moser, Hedi Andre, Holger Himuškin, Robert Kompus) ajaga 3:39.97.