Eesti meistrivõistluste teise võistluspäeva säravamate tulemuste eest hoolitsesid tõkkesprinterid Diana Suumann ja Keiso Pedriks

Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis toimunud Eesti täiskasvanute meistrivõistluste teise päeva tipphetkedeks olid tõkkesprindid, kus Keiso Pedriks ja Diana Suumann jooksisid Eesti kõigi aegade teised tulemused. Võro, Hausenberg, Abner ja Minkovski tegid kuldsed duublid.

Naiste tõkkesprindis näitas suurepärast minekut Diana Suumann (TÜ ASK). Eeljooksus sai esmalt kirja 8.25, finaalis leidis veel kuus sajandikku ning jõudis finišisse ajaga 8.19. Isiklik rekord tõstis Suumanni Eesti kõigi aegade edetabelis teisele kohale. Ksenija Balta Eesti siserekordist jäi puudu kolm sajandikku. Kristella Jurkatamm (Tallinna SS Kalev) oli 8.73-ga teine ja Triin-Marie Land (SK Fortis) 8.88-ga kolmas.

Meeste tõkkesprindis näitas parimat minekut 25-aastane Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev). Andrei Nazarovi õpilane viis eeljooksus isikliku rekordi 7.86-ni ja finaalis parandas veelgi ning sai ajaks 7.78 (7.93 oli Pedriksi varasem tippmark)! Tarmo Jallai Eesti rekordist jäi lahutama kõigest kaks sajandikku. Hiljuti sileda 60 meetri sprindi Eesti rekordi enda nimele võtnud Karl Erik Nazarov komistas täna nii eeljooksus kui ka finaalis, ent võitis 8.08-ga hõbedamedali, pronksmedal riputati 8.18-ga kaela Martin Tähele (SK Fortis).

Kuldse duubli tegi Õilme Võro (KJK Lõunalõvi), eilse 60 m jooksu kuldmedalile lisandus täna võit 200 m sprindis. Võiduajaks märgitud 23.89 tähistab Eesti sisemeistrivõistluste rekordit. Võro senine rekord oli 24.07, kiiremini on eestlannadest halliringi läbinud vaid Katrin Käärt, kelle nimel olev rahvusrekord on 23.61. Katrin Käärti tütar Karoli (Audentese SK) oli täna 24.73-ga teine ja Kristin Saua (KJK Lõunalõvi) 25.18-ga kolmas.

Meeste 200 meetri sprindis tehti samuti võimas jooks. Ken-Mark Minkovski nihutas oma tippmargi 21.47-ni ning võitis kuldmedali, võttes revanši Henri Saia käest, kes oli eile parem lühemal 60 m sprindidistantsil. Henri teenis uue isikliku rekordi 21.58-ga hõbemedali. Varem olid meeste rekorditeks 21.72 ja 21.80. Minkovski tõusis selle jooksuga Eesti kõigi aegade pingereas viiendaks. Pronksmedali võitis 22.30-ga Robin Sapar (KJK Vike).

Naiste kaugushüppes tegi sisehooaja avavõistluse Ksenija Balta (Tallinna SS Kalev). Eesti rekordinaine sai avakatsel kirja 6.40, mis jäi ka tema võistluse parimaks. Tokyo olümpianormist jäi eestlanna 42 sentimeetri kaugusele. Aet Laurik (KJK Tipp) tuli 6.30-ga teiseks ning kolmanda koha võitis värske U18 vanuseklassi kaugushüppemeister Liisa-Maria Lusti (Audentese SK), hüpates uueks isiklikuks rekordiks 6.17.

Kahe kuldmedaliga nädavahetuselt läks koju ka Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev). Kui eile viis uue isikliku tippmargiga koju teivashüppe kulla, siis täna favoriidina võidutses kaugushüppes. Hõbemedal riputati kaela Rain Kasele (Tallinna SS Kalev) tulemusega 7.17 ning pronksmedali teenis täpselt seitsme meetrise kaugushüppekatsega Igor Andrejev (Audentese SK). Hausenbergi nädalavahetuse saldoks kolm medalit: kaugushüppes ja teivashüppes kullad ja 60 m sprindis pronksmedal.

Kuldse duubliga sai Eesti talvistel meistrivõistlustel hakkama ka keskmaajooksja Mark Abner (Treeningpartner). Lisaks eilsele 1500 m jooksule võitis täna ka meeste 3000 m jooksu, isikliku rekordi ja Eesti tänavuse hooaja tippmargi 8.28,14-ga. Olavi Allasele (Tartu SS Kalev) tulemusega 8.33,05 hõbemedal ja pronksmedali teenis 8.34,42-ga Leonid Latsepov (Sparta SS).

Naiste 3000 m distantsil ei olnud vastast Jekaterina Patjukile (TÜ ASK), kelle võidutulemus oli 9.49,56. Teise koha teenis Laura Maasik (Nõmme KJK) 10.10,20 ning pronksmedali Kaisa Kukk (Ind) ajaga 10.29,88.

Teise võistlususpäeva avaalal, naiste 3000 m käimises tuli kindla võiduga Eesti meistriks Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe). Eesti rekordit küll sedapuhku ei sündinud, kuna veel mõned päevad tagasi oli Mirotvortseva haige. Hõbedale tuli Anna Tipukina (KJK Atleetika) ajaga 14.55,46 ning pronksi võitis Jekaterina Tsõpina (KJK Kalev-Sillamäe) 16.09,03-ga.

Meeste 5000 m käimise võitis Virgo Adusoo (B.Junki käimisklubi), kes läbis distantsi ajaga 22.20,01. Teiseks tuli Artur Djatšuk (KJK Kalev Sillamäe) 25.03,88-ga ja kolmandaks Sergei Sannikov (NPSK Narvic) 25.10,13-ga.

Meeste kõrgushüppes kaitses mullust tiitlit Karl Lumi (IND), hüpates 2.13. Teise koha teenis 2.05-ga Deniss Tšernobajev (Tallinna SS Kalev) ning kolmas oli kahe meetrise õhulennuga Kristjan Tafenau (KJS Sakala). Väljaspool arvestust võistles kaasa jaapanlane Naoto Tobe, kes pakkus publikule kõrgetasemelist tulemust 2.31 näol.

Marleen Mülla (KJK Vike) võidutses uue isikliku rekordiga naiste teivashüppes. Kuldmedali tõi tulemus 4.10. Teise koha võitis 3.70-ga Mona Linda Sikkal (SK Leksi 44) ja pronksmedali sama tulemusega Marin Lõo (TÜ ASK).

Helin Meier (Nõmme KJK) võitis naiste 800 m jooksu ajaga 2.13,38. Hõbe riputati kaela Katrina Stepanovale (Sparta SS), kes sai ajaks 2.15,25 ja pronksile jooksis end Katrin Zaitseva (Tartu SS Kalev) ajaga 2.19,80.

Meeste samal distantsil ei jätnud Eesti selle distantsi esinumber Rasmus Kisel (Audentese SK) konkurentidele lõpusirgel võimalust, võidutsedes taktikajooksus ajaga 1.58,15. Talle järgnesid Deniss Šalkauskas (TÜ ASK) 1.58,55-ga ja Karel-Sander Kluzin (TÜ ASK) ajaga 1.58,91.

Päeva lõpetasid 4 x 400 meetri teatejooksud. Eesti meistriks naiste hulgas tuli Audentes SK (4.06,43), koosseisus Liis Grete Atonen, Katre Sofia Palm, Karoli Käärt ja Liisa-Maria Lusti. Teine oli Nõmme KJK (4.13,70), pronksmedalid jäid välja jagamata.

Meeste teatejooksus triumfeeris ajaga 3.16,12 Audentese võistkond (Sten Ander Sepp, Rasmus Kisel, Ken-Mark Minkovski, Karl Erik Nazarov). Hõbemedalid riputati SK Elite Sport klubi liikmetele ajaga 3.18,72, ning pronksmedalid läksid Audentes II võistkonnale 3.42,54-ga.

Esimese päeva kokkuvõte SIIN

Kõiki tulemusi näeb SIIT

Kahe päeva galeriid: 1.päev ja 2.päev

Mõlemad võistluspäevad on järelevaadatavad sport.postimees.ee ja Kergejõustiku Facebooki lehe vahendusel.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Favorte, Värska Vesi, Audi, Cramo, Tradehouse, Kalev, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee. Kergejõustikuliidu sisemeistrivõistluste meediapartneriteks on Postimees Grupp